ეროვნება | ბელორუსი | |
სამუშაო ადგილი | დაპატიმრებამდე იყო: საქართველოს კ.პ.(ბ)-ის თბილისის კომიტეტის კეცხოველის სახელობის აგიტაციის და პროპაგანდის სახლის დირექტორის მოადგილე. პროფესიით ტყის სპეციალისტი. |
დაპატიმრების თარიღი | 21.09.1937 | |
სხდომის თარიღი | 13.12.1937 | |
მომხსენებელი | მომხსენებელი - ალექსეიჩუკი | |
მონაწილეობდნენ | თავმჯდომარე - გოგლიძე, წევრები: წერეთელი, ტალახაძე, მდივანი - მოროზოვი. |
რომ მიეკუთვნებოდა მემარჯვენეთა კ/რ დივერსიულ-მავნებლური ორგანიზაციას, რომლის დავალებითაც ეწეოდა მავნებლობლურ საქმიანობას კომუნალური მომსახურების დარგში.
მუხლი | 58-7, 58-10, 58-11 | |
დახვრეტის თარიღი | 22.12.1937 |
საკავშირო კპ(ბ)-ის წევრი 1918 წლიდან, გაირიცხა კ/რ საქმინობის გამო 1937 წელს. ნათესავებს განუცხადეს, რომ მიესაჯა 10 წლით თავისუფლების აღკვეთა და გარდაიცვალა ღვიძლის ანთებით 22.12.1942 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის სტალინის რ-ნის მმაჩი-ს ბიუროში 22.04.1957 წელს, აქტი # 103.

Гродненская губерния
Место работы До ареста заместитель директора дома пропаганды и агитации им. Кецховели Тбилисского Комитета КП(б) Грузии. По профессии лесовод.
Дата ареста 21.09.1937
Дата заседания 13.12.1937
Докладчик Докладчик: Алексейчук
в принадлежности к к-р диверсионно-вредительской организации правых, по заданию которой проводил вредительскую работу в области коммунального хозяйства.
Статья 58-7, 58-10, 58-11
Дата расстрела 22.12.1937
Член ВКП(б) с 1918 г., исключен за к-р работу в 1937 г. Объявлено, что осужден на 10 лет и умер 22.12.1942 г. от воспаления печени. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа Сталинского р-на г. Тбилиси 22.04.1957 г., акт № 103.