| დაპატიმრების თარიღი | 21.10.1937 | |
რომ იყო ა/ს მემარჯვენე ორგანიზაციის წევრი. ეწეოდა ძირგამთხრულ საქმიანობას. იბირებდა ახალ წევრებს კ/რ ორგანიზაციაში. ფლანგავდა და ითვისებდა სახელმწიფო ქონებას.
| მუხლი | 58-7, 58-11, 114, 122 | |
| დახვრეტის თარიღი | 12.12.1937 |
სკკპ(ბ) წევრი 1925 წლიდან, პარტიიდან გარიცხეს 1937 წელს კონტრრევოლუციური საქმიანობისათვის. წარსულში ახალგაზრდა სოციალ-ფედერალისტთა პარტიის წევრი. საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს 08.06.1956 წლის განჩინებით # 872, სამეულის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა ღვიძლის აბსცესით 22.12.1943 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის ოქტომბრის რ-ნის მმაჩი-ს ბიუროში 06.04.1956 წელს, აქტი # 31.

| Дата ареста | 21.10.1937 | |
в том, что состоял членом а/с организации правых проводил вредительскую работу в Госкинпроме, осуществлял вербовку новых членов а/с организации, разбазаривал и расхишал народное средство.
| Статья | 58-7, 58-11, 114, 122 | |
Б. член ВКП(б) с 1925 г. исключен в 1937 г. за к-р работу. В прошлом член организации молодых соц.федералистов. Определением № 872 Верховного суда ГССР от 08.06.1956 г. решение Тройки отменено и дело прекращено за отсутствием состава преступления. Объявлено - умер 22.12.1943 г. от абсцесса печени. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа Октябрьского р-на г. Тбилиси, акт № 31 от 06.04.1956 г.