დაბადების თარიღი | 1909 | |
სამუშაო ადგილი | საქართველოს კპ(ბ) ც-კის სასკოლო განყოფილების ყოფილი ინსტრუქტორი. ფინანსების სახალხო კომისარიატის ინსტრუქტორი ფინანსური განათლების საკითხებში. პროფესიით იურისტი. |
დაპატიმრების თარიღი | 25.10.1937 | |
სხდომის თარიღი | 25.12.1937 | |
მომხსენებელი | მომხსენებელი - დრეი | |
მონაწილეობდნენ | გოგლიძე, წერეთელი, ტალახაძე, მოროზოვი |
რომ იყო მემარჯვენე კ/რ ორგანიზაციის აქტიური წევრი, ეწეოდა კ/რ მავნებლურ საქმიანობას. თავი დამნაშავედ ცნო.
მუხლი | 58-10, 58-11, | |
დახვრეტის თარიღი | 26.12.1937 |
პარტიის წევრი 1928 წლიდან, გარიცხეს 1937 წლის 14 ოქტომბერს ხალხის მტრებთან კავშირის გამო. საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს 13.07.1956 წლის განჩინებით # 755, სამეულის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა გულის პარალიზით 26.01.1943 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის კალინინის რ-ნის მმაჩი-ს ბიუროში 20.11.1956 წელს, აქტი # 192.

Дата рождения | 1909 | |
Место работы | До ареста инструктор школьного отдела ЦК КП(б) Грузии, затем инспектор Наркомфина по финобразованию. По профессии юрист. |
Дата ареста | 25.10.1937 | |
Дата заседания | 25.12.1937 | |
Докладчик | Дрей | |
Участвовали | Гоглидзе, Церетели, Талахадзе, Морозов |
в том, что будучи активным участником к-р организации правых, вел к-р вредительскую работу. Обвиняемый Дарахвелидзе А. Г. виновным себя признал.
Статья | 58-10, 58-11, | |
Дата расстрела | 26.12.1937 |
Член КП(б) Грузии с 1928 г., исключен 14/10-с/г за связь с врагами народа. Определением № 755 Верховного суда ГССР от 13.07.1956 г. решение Тройки отменено и дело прекращено за отсуствием состава преступления. Объявлено - умер 26.01.1943 г. от паралича сердца. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа р-на Орджоникидзе г. Тбилиси 20.11.1956 г., акт № 192.