განყოფილება | აჭარის ასსრ-ის შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატი | |
რომ იყო აჭარის ახალგაზრდული არალეგალური კ/რ ორგანიზაციის ერთ-ერთი ხელმძღვანელი, ეწეოდა სკკპ(ბ) და საბჭოთა მთავრობის დადგენილებებისა და გადაწყვეტილებების ჩაშლისკენ მიმართულ მავნებლურ საქმიანობას ახალგაზრდობის კომუნისტური აღზრდის საქმეში. შედიოდა კ/რ მეამბოხე ორგანიზაციაში, რომელიც ამზადებდა საბჭოთა ხელისუფლების დამხობას შეიარაღებული აჯანყების გზით. ე.ი. ბრალი ედება სოციალისტური სამშობლოს ღალატში. წაყენებულ ბრალდებაში თავი დამნაშავედ ცნო, უარყო ხელმძღვანელი როლი ახალგაზრდული კონტრრევოლუციოური ორგანიზაციის საქმიანობაში.
მუხლი | 58-1-a, 58-2, 58-7, 58-10, 58-11 | |
დახვრეტის თარიღი | 11.12.1937 |
ალკკ წევრი 1925 წლიდან. საქართველოს კპ(ბ) წევრობის კანდიდატი 1932 წლიდან. ჰყავს ორწელიწადნახევრის ქალიშვილი. სხვა წყაროს მონაცემებით, დაიბადა სოფ. კვირიკეში, ქობულეთის რ-ნში. აჭარის ასსრ უზენაესი სასამართლოს პრეზიდიუმის 06.11.1956 წლის დადგენილებით, საქართველოს სსრ-ის შინსახკომის ყოფილი სამეულის 04.12.1937 წლის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტლია ბრალდების დაუსაბუთებლობის გამო.

Судимость Ранее не арестовывался.
В том что, являясь одним из руководителем нелегальной контреволюционной организации молодежи в Аджарии проводил вредительскую работу, направленную к срыву постановлений и решений ВКП(б) и Советского Правительства в деле коммунистического воспитания молодежи. Входил в состав контреволуционной повстанческой организации, готовившей свержение Советской власти, путем вооруженного восстания. т.е. в измене Социалистической родине. В предявленном обвинении признал себя виновным, отрицая руководящую роль в работе контреволюционной организации молодежи.
Статья 58-1-a, 58-2, 58-7, 58-10, 58-11
Бывший член КСМ с 1925 года и кандидат КП(б) Грузии с 1932 года. Имеет дочь 2 1/2 лет. По сведениям из другого источника, родился в с. Квирике Кобулетского р-на. Постановлением Президиума Верховного суда Аджарской АССР от 06.11.1956 г. постановление Тройки при НКВД ГССР от 04.12.1937 г. отменено и дело прекращено за необоснованностью обвинения.