დაბადების თარიღი 1894
სამუშაო ადგილი დაპატიმრებამდე იყო- საქართველოს მიწათმოქმედების სახალხო კომისარიატის სოფლისპროექტის ხელმძღვანელი
დაპატიმრების თარიღი -
სხდომის თარიღი 10.11.1937
მომხსენებელი მომხსენებელი-დრეი
მონაწილეობდნენ თავმჯდომარე - შინსახ. კომისარი, 2 რანგის კომისარი გოგლიძე, წევრები: შინსახკომის მუშათა და გლეხთა მილიციის სამმართველოს უფროსი, მაიორი წერეთელი, რესპუბლიკის პროკურორი ტალახაძე, მდივანი - შინსახკომის მე-8 განყოფილების უფროსი, კაპიტანი მოროზოვი.
რომ ის იყო მემარჯვენეთა კ/რ ტერორისტული, დივერსიულ-მავნებლური ორგანიზაციის წევრი. კ/რ ორგანიზაციაში გადაიბირა ს. კუხალეიშვილმა. ეწეოდა კ/რ მავნებლურ საქმიანობას სამტრესტში, მშენებლობის ჩაშლის ხაზით. ბრალდებულმა გ.ნ. ბაქრაძემ თავი დამანაშავედ ცნო.

Дата рождения | 1894 | |
Место работы | До ареста руководитель сельпроекта НКЗ (Народного Комиссаритата Земледелия) Грузии. Инженер-строитель. |
Дата заседания | 10.11.1937 | |
Докладчик | Докладчик: Дрей | |
Участвовали | Председатель – нарком внудел ГССР, комиссар 2 ранга Гоглидзе, члены: начальник УРКМ НКВД ГССР, майор Церетели, прокурор ГССР Талахадзе, секретарь – начальник 8 Отдела НКВД ГССР, капитан ГБ Морозов |
в том, что являлся активным участником к-р террористической диверсионно-вредительской организации правых. Будучи завербован Кухалейшвили С. в к-р организацию, проводил к-р вредительскую работу в Самтресте по линии срыва строительства. Обвиняемый Бакрадзе Г. Н. виновным себя признал.