| განყოფილება | აჭარის ასსრ-ის შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატი | |
რომ იყო კ/რ, ტერორისტული, ტროცკისტული ორგანიზაციის და ამავე დროს კ/რ მეამბოხე, მავნებლური ორგანიზაციის წევრი, რომელიც მიზანად ისახავდა აჭარაში საბჭოთა ხელისუფლების დამხობას და აჭარის მიერთებას სხვა სახელმწიფოსთან. ეწეოდა მავნებლობას სახალხო განათლების სფეროში და ახალი წევრების გადაბირებით საქმიანობას.
| მუხლი | 58-1-a, 58-2, 19-58-7 19-58-8, 58-11. | |
| დახვრეტის თარიღი | 01.01.1938 |
1937 წელს სკკპ(ბ)-დან გარიცხეს დაპატიმრებასთან დაკავშირებით. საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს 20.02.1958 წლის განჩინებით # 136, სამეულის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა ღვიძლის ანთებით 01.01.1944 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. ბათუმის მმაჩი-ს ბიუროში.

| Отделение НКВД | НКВД Аджарской АССР | |
в том, что являлся членом к-р троцкистской террористической организации и одновременно являлся участником к-р повстанческой вредительской организации, ставившей своей целью свержение Советской власти в Аджарии и присоединение ее к иногосударству. Проводил вербовки в к-р организацию и принял задание на вредительство в области народного просвещения.
| Статья | 58-1-a, 58-2, 19-58-7 19-58-8, 58-11. | |
| Дата расстрела | 01.01.1938 |
Исключен из ВКП(б) в 1937 г. в связи с арестом. Определением № 136 Верховного суда Грузинской ССР от 20.02.1958 г. постановление Тройки отменено и дело прекращено за отсутствием состава преступления. Объявлено - умер 01.01.1944 г. от воспаления печени. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа г. Батуми.