საცხოვრებელი ადგილი კარლ ლიბკნეხტის ქ. # 38, აჭარის ასსრ
სამუშაო ადგილი რევოლუციამდე მუშაობდა სამეფო სასამართლო ორგანოებში - პროკურორად და სასამათლოს ყოფილი თავმჯდომარედ. ბათუმის თევზის მეურნეობის კვლევითი სადგურის განყოფილების მეცნიერ-მდივანი.
ნასამართლობა 1930 დაპატატიმრებული იყო აჭარის მთავარი პოლიტიკური სამმართველოს მიერ, როგორც ჯაშუშობაში ეჭვმიტანილი.
დაპატიმრების თარიღი 26.10.1937
სხდომის თარიღი 28.12.1937
მომხსენებელი მომხსენებელი - მინინი
მონაწილეობდნენ გოგლიძე, წერეთელი, მოროზოვი
რომ 1926 წ. დაკავებამდე იყო უცხოური სახელმწიფოების აგენტი, ასრულებდა ჯაშუშურ საქმიანობას და ამისთვის იღებდა გასამრჯელოს. აღიარა ბრალი და თავი დამნაშავედ ცნო.
მუხლი 58-1-a saq. ssr sisx. sam. kod.
დახვრეტის თარიღი 01.01.1938
ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის სამხედრო ტრიბუნალის 17.02.1956 წლის განჩინებით # 292/н, საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა გულის პარალიზით 01.02.1944 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. ბათუმის მმაჩი-ს ბიუროში 14.09.1956 წელს, აქტი # 473.

Дата рождения | 1871 | |
Место работы | В последнее время работал ученным секретарем в Батумском отделении научно-исследовательской рыбохозяйственной станции. По профессии юрист. |
Судимость | Арестовывался Аджарский ГПУ в 1930 году по подозрению в шпионской работе. | |
Дата ареста | 26.10.1937 | |
Отделение НКВД | НКВД Аджарской АССР | |
Докладчик | Минин | |
Участвовали | Гоглидзе, Церетели, Морозов |
в том, что с 1926 года до ареста являлся агентом иностранных разведок, выполнял шпионские задания и за шпионскую работу получал вознаграждения. Обвиняемый Степанов С. С. сознался и признал себя виновным в предъявленном ему обвинении.
Статья | 58-1-a saq. ssr sisx. sam. kod. | |
Дата расстрела | 01.01.1938 |
Происходит из потомственных граждан. В дореволюционное время работал в царских судебных органах прокурором. Бывший председатель суда. Определением Военного трибунала ЗакВО № 292/н от 17.02.1956 г. дело прекращено за отутствием состава преступления. Объявлено - умер 01.02.1944 г. от паралича сердца. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа г. Батуми 14.09.1956 г., акт № 473.