| დაბადების თარიღი | 1895 | |
| სამუშაო ადგილი | დაპატიმრებამდე იყო - მე-20 სამთო მსროლელთა დივიზიის მეთაური. წოდებით პოლკოვნიკი |
| დაპატიმრების თარიღი | 26.08.1937 | |
| სხდომის თარიღი | 09.11.1937 | |
| მომხსენებელი | მომხსენებელი - ლიფშიცი | |
რომ იგი იყო კ/რ სამხედრო ტროცკისტული ორგანიზაციის წევრი, რომელშიც შევიდა 1935 წელს, მუშათა და გლეხთა წითელი არმიის შეიარაღების ყოფილი უფროსის, ყოფილი უფრ. ინსპექტორის - პეტრენკოს წინადადებით. ეწეოდა რიგი სამხედრო პირების მოსამსახურეების კ/რ დამუშავებას და კ/რ სამხედრო ორგანიზაციაში გადაიბირა ახალი წევრები.
| მუხლი | 58-1-b, 58-8. | |
| დახვრეტის თარიღი | 10.11.1937 |
საკავშირო კპ(ბ)-ის წევრი, გაირიცხა 1937 წლიდან, როგორც ფარული ტროცკისტი. ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის სამხედრო ტრიბუნალის 22.02.1957 წლის განჩინებით # 109/н, სამეულის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია ბრალდების დაუმტკიცებლობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა გულის პარალიზით 11.11.1940 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის ლენინის რ-ნის მმაჩ-ის ბიუროში.

Место работы До ареста - командир 20 ГСД, в звании полковника.
в том, что он являлся активным участником к-р военной троцкистской организации, в которую вступил в 1933 г. по предложению бывшего старшего инспектора, начальника вооружения РККА, Петренко. Вел к-р обработку ряда военнослужащих и вовлек в военнуб организацию новых лиц.
Статья 58-1-b, 58-8.
Дата расстрела 10.11.1937
Бывший офицер царской армии. Исключен из ВКП(б) в 1937 г. как скрытый троцкист. Определением № 109/н Военного трибунала ЗакВО от 22.02.1957 г. решение Тройки отменено и дело прекращено за недоказанностью обвинения. Родственникам объявлено, что умер 11.11.1940 г. от паралича сердца. Смерть зарегистриована в бюро ЗАГСа Ленинского р-на г. Тбилиси.