| სამუშაო ადგილი | დაპატიმრებამდე - საქ. კპ(ბ) ხაშურის რაიკომის მდივანი. |
რომ იყო მემარჯვენეთა ანტისაბჭოთა ორგანიზაციის აქტიური მონაწილე, ეწეოდა ძირგამომთხრელ საქმიანობას და საქმის კურსში იყო საბჭოთა მთავრობისა და პარტიის ხელმძღვანელების წინააღმდეგ ტერაქტების მზადების შესახებ. დაპატიმრებულ იქნა 1937 წლის 25 ოქტომბერს. ბეღელაძის მემარჯვენეთა კ/რ ორგანიზაციის წევრობას ამხელენ სხვა საქმეებზე დაპატიმრებულები: ს. ხ. გოგუაძე, ა. გ. ხოჯიკაშვილი, ლ. გ. გოგოლაძე, პ. დ. ღონღაძე, გ. ე. ლომთათიძე და სხვ. თავი დამნაშავად ცნო.
| მუხლი | 58-7, 58-8, 58-11 | |
| დახვრეტის თარიღი | 11.12.1937 |
სკკპ(ბ) წევრი 1921 წლიდან. მოთავსებულ იქნა საქართველოს შინსახკომის კომენდატურაში. ნათესავებს განუცხადეს, რომ მიესაჯა 10 წელი და გარდაიცვალა ღვიძლის ანთებით 06.12.1945 წელს.

| Дата ареста | 25.10.1937 | |
Материалами следствия изобличается в том, что являлся активным участником а/с организации правых, вел подрывную работу и был в курсе подготовки террактов против руководителей партии и Советского Правительства. Был арестован 25 октября 1937 г. В принадлежности к контрреволюционной организации правых Бегеладзе изобличают арестованные по другим делам Гогуадзе С. Х., Ходжикашвили А. Г., Гоголадзе Л. Г., Гонгадзе П. Д., Ломтатидзе Г. Е. и др. Виновным себя признал.
| Статья | 58-7, 58-8, 58-11 | |
| Дата расстрела | 11.12.1937 |
Бывший член ВКП(б) с 1921 г. Содержался в комендатуре НКВД ГССР. Родственникам объявлено, что был осужден на 10 лет и умер 06.12.1945 г. от воспаления печени.