დაპატიმრების თარიღი | 11.03.1937 | |
დანაშაულის ხასიათი: კ/რ ორგანიზაციის წევრი. 11/03-1937 წ. დააპატიმრა საქ. სსრ შინსახკომმა. 15/09-1937 წ. გაასამართლა სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის გამსვლელმა სესიამ. მიესაჯა სასჯელის უმაღლესი ზომა - დახვრეტა. განაჩენი აღსრულდა 15/09-1937წ.
დახვრეტის თარიღი | 15.09.1937 |
სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 07/10-1956წ. განჩინებით 15/09-1937წ. განაჩენი გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო. კ. რ. გაჩეჩილაძეს ეცნობათ, რომ ა. რ. გაჩეჩილაძე გარდაიცვალა 17/10-1938წ. (სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის შეტყობინება Вх 133243-57)

Зестафонский (Джугельский) район
Характер преступления : член контрреволюционной троцкистской организации. Арестован 11/03-1937 г. НКВД Грузии. Осуждён 15/09-1937 г. выездной сессией Военной коллегии Верховного суда СССР ки ВМН - растрелу. Приговор приведён в исполнение 15/09-1937 г.
Дата расстрела 15.09.1937
Определением Военной коллегии Верховного суда СССР от 07/10-1956 г. приговор от 15/09-1937 г. отменён и дело прекращенно за отсутствием состава преступления. Гачечиладзе К.Р. объявленно, что Гачечиладзе А.Р. умер 17/10-1938 г. (сообщила Военная коллегия Верховного суда СССР. Вх 133243-57).