| დაბადების თარიღი | 1896 | |
| სამუშაო ადგილი | 1924-27წწ. თბილისის პროლეტკულტურის წითელი თეატრის ქართ. სექტორის ... 1928-31წწ. სოხუმის ქართული თეატრის რეჟისორი და სამხატვრო ხელმძღვანელი. 1931-33წწ თელავის ქართული თეატრის სამხ. ხელმ. 1933წ.-დან მუშაობდა ზუგდიდის ქართულ თეატრში. წერდა სტატიებს თეატრზე. |
| დაპატიმრების თარიღი | 05.08.1937 | |
| სხდომის თარიღი | 11.09.1937 | |
დანაშაულის ხასიათი: კ/რ ტერორისტული ორგანიზაცია. 05/08-1937 წ. დააპატიმრა საქართველოს სსრ შინსახკომმა. 11/09-1937 წ. გაასამართლა სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის გამსვლელმა სესიამ. მიესაჯა სასჯელის უმაღლესი ზომა - დახვრეტა. განაჩენი აღსრულდა 11/09-1937წ.
| მუხლი | 58-10, 58-11 | |
| დახვრეტის თარიღი | 11.09.1937 |
1922 წლიდან პროლეტკულტის ქართ. დრამ. სტუდიის რეჟისორი-პედაგოგი (წყარო: თეატრალური ენციკლოპედია. ტ.1/ მთავარი რედ. ს.ს. მოკულსკი –მ.: საბჭოთა ენციკლპოედია, 1961.-1214 გვ.) ნათესავებს ეცნობათ, რომ გარდაიცვალა სასჯელის მოხდისას 17/08-1940წ (სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 21/12-1955წ. შეტყობინება вх 258951-55 ) სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 14/02-1956წ. განჩინებით, 11/09-1937წ. განაჩენი გაუქმებულია, საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო.

Вахтанг Гаррик-Вачнадзе
| Место работы | В 1924-27 Груз. сектора Красного театра Пролеткульта в Тбилиси.В 1928-31 реж. и худ. рук. Сухумского Груз. т-ра.В 1931 - 1933 - худ. рук. Телавского груз. т-ра; С 1933 работал в груз. т-ре в Зугдиди. Писал статьи о театре. Т. И |
| Дата ареста | 05.08.1937 | |
| Дата заседания | 11.09.1937 | |
| Участвовали | Матулевич, Зарянов, Жигур, Костюшко. |
Характер преступления : контрреволюционная террористическая организация. Арестован 05/08-1937 г. НКВД ГССР. Осуждён 11/09-1937 выездной сессией Военной коллегии Верховного суда СССР к ВМН - растрелу. Приговор приведён в исполнение 11/09-1937 г.
| Дата расстрела | 11.09.1937 |
С 1922 года режисёр-педагог Груз. драм. студии Пролеткульта(Источники:Театральная энциклопедия. -Том 1/Глав. ред. С. С. Мокульский - М.: Советская энциклопедия, 1961.- 1214 стб. с илл., 12 л. илл г..) Родственникам объявленно, что отбывая наказание умер 17/08-1940 г.(сообщила Военная коллегия Верховного суда СССР от 21/12-1955 г. вх 258951-55) Определением Военной коллегии Верховного суда СССР от 14/02-1956 г. приговор от 11/09-1937 г. отменён, дело в уголовном порядке прекращенно за отсутствием состава преступления.