| სამუშაო ადგილი | დიასახლისი. პროფესიით ეკონიმისტი. |
13/06-1937წ. დააპატიმრა საქ. სსრ შინსახკომმა. დანაშაულის ხასიათი: ტროცკისტი. 28/09-1937წ. გაასამართლა სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის გამსვლელმა სესიამ. მიესაჯა 10 წლით თ/ა ხმის მიცემის უფლების ჩამორთმევით და ქონების კონფისკაციით. სასჯელის ვადის ათვლა დაიწყო 14/06-1937წ.-დან.
| მუხლი | 58-6, 58-8, 58-11, 58-17 | |
| დახვრეტის თარიღი | 11.09.1941 |
მოგვიანებით, 08/09-1941წ., გაასამართლა სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიამ და მიესაჯა სასჯელის უმაღლესი ზომა - დახვრეტა. განაჩენი აღსრულდა 11/09-1941წ. სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 27/07-1957წ. № 4н-027528/56 განჩინებით, 28/09-1937წ. და 08/09-1941წ. განაჩენები გაუქმებულია. საქმე შეწყეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო. მოქალაქ მელჩარსკის ვ. ბ.-ს განუცხადეს, რომ მისი და გარდაიცვალა სასჯელის მოხდის დროს 15.12.1942 წელს. (სსრკ-ის უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 09/01-1957 წლის შეტყობინება, შეს. # 9896-57.)

ул. Грибоедова № 11 Г. Тбилиси |
Арестована 13/06-1937 г. НКВД ГССР. Характер преступления: троцкистка. Осужденна 28/09-1937 г. выездной сессией Военной коллегии Верховного суда СССР к тюремному заключению сроком на 10 лет с поражением политических прав и с конфискацией имущества. Срок заключения исчислять с 14/06-1937 г.
| Статья | 58-6, 58-8, 58-11, 58-17 | |
| Дата расстрела | 11.09.1941 |
Впоследствии была осуждена 08/09-1941 г. Военной коллегией Верховного суда СССР к ВМН - расстрелу. Приговор был приведен в исполнение 11/09-1941 г. Определением Военной коллегии Верховного суда СССР от 27/07-1957 г. № 4н-027528/56 приговоры Военной коллегии Верховного суда СССР от 28/09-1937 г. и 08/09-1941 г. отменены, дело производством прекращено за отсутствием состава пеступления. Гр. Мельчарскому В. Б. объявлено, что его сестра, отбывая наказание, умерла 15/12-1942 г. (Сообщила Военная коллегия Верховного суда от 09/01-1957 вх. 9896-57)