საცხოვრებელი ადგილი საქართველოს სსრ, ул. Реутовская №9
სამუშაო ადგილი №24 სამხედრო საწყობის დაგეგმვითი-საწარმოო განყოფილების უფროსი, შეიარაღების ტექნიკოსი.
ნასამართლობა არა
დაპატიმრების თარიღი 29.07.1937
მომხსენებელი დუდკინი
მონაწილეობდნენ ქობულოვი, წერეთელი, ტალახაძე
რომ 1) იყო წევრი კონტრრევოლუციური, ტროცკისტულ-ტერორისტული და დივერსიულ-მავნებლური ორგანიზაციისა, რომელიც შემდგომშიც 1934-1937 წწ. ამზადებდა ტერორისტულ აქტებს სკკპ (ბ) და საბჭოთა მთავრობის ხელმძღვანელების წინააღმდეგ; 2) შედიოდა კონტრრევოლუციურ-საომარ-მავნებლურ დაჯგუფებაში, რომლის მიზანსაც წარმოადგენდა საბჭოთა ხელისუფლების დამხობა და კაპიტალიზმის აღდგენა. 3) ატარებდა მავნებლურ-დივერსიულ საქმიანობას სამხედრო ძალებში, რომელიც მიმართული იყო მუშათა და გლეხთა წითელი არმიის ძლიერების შესასუსტებლად.
მუხლი 58-7, 58-8, 58-11
ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის სამხედრო ტრიბუნალის №194/4 განჩინებით სამეულის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ მისჯილი ჰქონდა 10 წელი შრომა-გასწორებით ბანაკში და პატიმრობაში გარდაიცვალა 20/01-1942 წელს ფილტვების ანთებით. სიკვდილი რეგისტრირებულია ქ. თბილისის ოქტომბრის რაიონის მმაჩის ბიუროში.

Украина Киевская губерния Г. Киев |
Место работы | Начальник планово-производственного отдела Военсклада №24. Оружейный техник, по званию воентехник 1 ранга. |
Судимость | Не судимый. | |
Дата ареста | 29.07.1937 | |
Докладчик | Дудкин | |
Участвовали | Кобулов, Церетели, Талахадзе. |
в том, что: 1) Являлся участником к-р троцкистско-террористической диверсионно-вредительской организации, осуществившей 01/12-1934 г. злодейское убийство т. С. М7 Кирова, и подготовлявшей в последующие 1934-1937 гг. террористические акты против руководителей ВКП(б) и Советского правительства. 2) С 1936 г. состоял членом к-р военной вредительской организации, ставившей своей задачей свержение Советской власти и реставрацию капитализма. 3) Проводил вредительство в системе ВС 24, направленное на подрыв мощи РККА. Арестован 29/07-1937г. 5 Отделом УГБ НКВД ГССР.
Определением №194/4 Военного Трибунала ЗакВо от 09/04-1957г. решение тройки отменено и дело прекращено за отсутствием состава преступления. Родственникам объявлено, что был осужден на 10 лет ИТЛ и, находясь в заключении, умер 20/01-1942г. от воспаления печени. Смерть зарегестрирована в бюро ЗАГСа Октябрьского района г. Тбилиси.