საქართველო ხონის (წულუკიძე) რ-ნი კუხი სოფ |
| სამუშაო ადგილი | ყვარლის რაიონის მიწათმოქმედების განყ-ის მუშაკი. ცენტრალური საცდელი სადგურის ყოფილი დირექტორი, სამეცნიერო საცდელი განყ-ის გამგე, სპეციალობით აგრონომი. |
| ნასამართლობა | 13.11-1933 წელს დაპატიმრებულ იყო საქ.სსრ სისხლის სამართლის კოდექსის 58-10, 58-11 მუხლებით. | |
| დაპატიმრების თარიღი | 02.08.1937 | |
| სხდომის თარიღი | 04.10.1937 | |
რომ იყო ესერების არალეგალური ორგანიზაციის წევრი. საქართველოს სახელმწიფო პოლიტსამმართველოს განყ-ბის კოლეგიის დადგენილებით მიესაჯა პატიმრობა შრომა-გასწორებით ბანაკში 3 წლით, სასჯელის ათვლა 13.11-1933 წლიდან. საქართველოს სახელმწიფო პოლიტსამმართველოს განყ-ბის კოლეგიის 10.07-1934 წლის დადგენილებით გათავისუფლებულია, სასჯელის მოხდად ჩაეთვალა წინასწარი პატიმრობა. საქ.სსრ სისხლის სამართლის კოდექსის 19-58-2; 58-6; 58-7; 58-10, 58-11 მუხლებით 14.05(?)-1934 წელს ხელმეორედ დააპატიმრეს საქართველოს სახელმწიფო პოლიტსამმართველოს განყ-ბის ეკონომიკური განყ-ის ხაზით.
| მუხლი | 58-11 | |
| დახვრეტის თარიღი | 05.10.1937 |
სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 01.08-1957 წლის განჩინებით N4н-028733/57 საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო.

Грузинская ССР Г. Тбилиси |
| Место работы | Служащий Кварельского Райземотдела. Бывший директор центральной опытной станции, заведующий научно-опытным отделом (???) По специальности агроном. |
| Судимость | Арестован 13/11-1933 г. По ст. 58/10 и 58/11, обвинялся в том, что состоял в нелегальной организации эсеров. Постановление Коллегии Груз. ГПУ от 21/03-1934 г.: заключить в ИТЛ сроком на три года, считая срок накаазания с 13/11-1933 г. Постановление Коллегии ЗакГПУ от 25/03-1934 г.: заключить в ИТЛ сроком на три года, считая срок с 11/11-1933 г.Постановление Коллегии ОГПУ от 10/07-1934 г.: из-под стражи освободить, зачтя в наказание предварительное заключение. Вновь привлечен по ст. 19, 58, 2-6-7-10-11 УК ГССР 14/05(?)-1934 г. по линии ЭКО Груз. ГПУ. | |
| Дата ареста | 02.08.1937 | |
| Дата заседания | 04.10.1937 | |
сл. Д. № 9809. Характер преступления: контрреволюционная работа. Арестован 02/08-1937 г. Постановление Выездной сессии ВК В/суда СССР от 04/10-1937 г.: к ВМН. Приговор приведен в исполнение 05/10-1937 г.
| Статья | 58-11 | |
| Дата расстрела | 05.10.1937 |
Сын ??? промышленника в г. Чиатура. Определением ВК В/суда СССР от 01/08-1957 г. № 4н -028733/57 дело за отсутствием состава пресутпления прекращено.