| სოც. წარმომავლობა | სასულიერო წოდების | |
| ნასამართლობა | დაპატიმრებულ იქნა 25/07-1924 წელს ანტისაბჭოთა არალეგალური საქმიანობისათვის და 08/08-1924 წელს მიუსაჯეს თავისუფლების აღკვეთა 3 წლით. საქმე შეწყდა და საქმე ჩაბარდა არქივს. გასამართლებულ იქნა სახელმწიფო პოლიტიკური სამმართველოს მიერ 15/02-1932 წელს და მიესაჯა გადასახლება "მინუს 12" - სამი წლით. | |
| დაპატიმრების თარიღი | 14.06.1937 | |
| სხდომის თარიღი | 01.10.1937 | |
| მომხსენებელი | თევზაძე | |
საგამოძიებო საქმე № 9322. დანაშაულის ხასიათი: კ/რ საქმიანობა. დაპატიმრებულ იქნა 14/06-1937 საქართველოს სსრ-ის შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატის სახ. უშიშ. სამმ.-ოს მე-4 განყოფილების მიერ. სსრკ-ს უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის გამსვლელი სესიის გადაწყვეტილებით მიესაჯა სასჯელის უმაღლესი ზომა – დახვრეტა. განჩენი სისრულეში იქნა მოყვანილი 01/10-1937 წელს.
| მუხლი | 58-1-a, 58-8, 58-11 | |
| დახვრეტის თარიღი | 01.10.1937 |
რსდმპ (მენშევიკების) წევრი 1914-1920 წლებში. "სხიველთა" კ/რ ორგანიზაციის წევრი. მენშევიკთა დამფუძნებელი კრების ყოფილი წევრი.

Соц. происхождение Духовное сословие
Место работы Педагог в Дерматологическом институте, доцент. Окончил философский факультет в Германии в 1911 г.
Судимость Был арестован 25/07-1924 г. По обвинению в антисоветской нелегальной работе; приговорен 08/08-1924 г. к заключению на 3 года. Дело прекращено, сдано в архив. Был осужден Груз ГПУ 15/02-1932 г. к ссылке "минус 12" на три года, считая начало срока наказания с 19/02-1932 г. Освобожден из-под стражи по болезни 17/05-1932 г.
Дата ареста 14.06.1937
Дата заседания 01.10.1937
Докладчик Следствие вел лейтенант РКМ Тевзадзе.
в том, что: 1) Являлся активним членом контрреволюционно-меньшевистского террористического центра; 2) Являлся одним из руководителей - членом президиума (с 1934 г.) Тбилисского комитета к-р меньшевистской организации и 3) Принимал участие в проводимой центром диверсионно-вредительской шпионской работе. Виновным себя признал. Араестован 14/06-1937 г. 4 отд НКВД ГССР. Постановление Выездной сессии В/К Верховного суда СССР: к ВМН - расстрелу. Приговор приведен в исполнение 01/10-1937 г.
Статья 58-1-a, 58-8, 58-11
Дата расстрела 01.10.1937
Член РСДРП с 1914 по 1920 г. С 1920 по 1923 г. член к-р организации "схивистов". Бывший член Учредительного собрания при меньшевиках.