| დაბადების თარიღი | 1888 | |
| ნასამართლობა | სახელმწიფო პოლიტსამმართველოს განყ-ბასთან არსებული საგანგებო სათათბიროს 29.01-1930 წლის დადგენილებით საქ.სსრ სისხლის სამართლის კოდექსის 58-10 მუხლით მიესაჯა გადასახლება შუა აზიაში 3 წლით. დანაშაულის ხასიათი: კონტრრევოლუციური ტროცკისტული თვალთმაქცური ორგანიზაციის წევრი. 11.11-1936 წელს დააპატიმრა საქ.სსრ შინსახკომის სახ. უშიშრ. სამმართველოს მე-4 განყ-ის ტერიტორიულმა ორგანომ. | |
| დაპატიმრების თარიღი | 11.11.1936 | |
| განყოფილება | 6 საქართველოს სსრ-ის შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატის მე-6 განყოფილება | |
| სხდომის თარიღი | 01.07.1937 | |
| მონაწილეობდნენ | მატულევიჩი, ორლოვი, ჟდანი, ბატნერი |
| მუხლი | 58-10, 58-11 | |
| დახვრეტის თარიღი | 11.09.1941 |
შემდგომში სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიამ (დაუსწრებლად, სტალინის მიერ ხელმოწერილი თავდაცვის სახელმწიფო კომიტეტის მიერ 06.09-1941 წლის დადგენილების მიხედვით) 08.09-1941 წ. ბრალდებულს კოდექსის 58-10, ნაწ.2 მუხლით (ანტისაჭოთა აგიტაცია, სკკპ (ბ) და საბჭოთა მთავრობის ღონისძიებებზე ცილისმწამებლური იზმიშლენიების გავრცელება) მიუსაჯა სასჯელის უმაღლესი ზომა. დახვრეტილია 1941 წლის 11 სექტემბერს ქ.ორიოლის მახლობლად, მედვეჟის ტყეში, დასაფლავების ადგილი_ ორიოლი. (წყარო: НИПЦ-სამეცნიერო-კვლევითი ან ისტორიულ- პოლიტიკური ცენტრის ?? „მემორიალის“ არქივი, მოსკოვი). სსრკ უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 1958 წლის განჩინებით N4н-977/58 საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო.

Грузинская ССР, Жореса №4 Г. Тбилиси |
| Судимость | Постановлением Особого Совещания при Коллегии ОГПУ от 29/01-1930 г. осуждена по ст. 58-10 УК ГССР к высылке через ПП ОГПУ в Среднюю Азию сроком на три года. | |
| Дата ареста | 11.11.1936 | |
| Отделение НКВД | 6 отдел НКВД ГССР | |
| Дата заседания | 01.07.1937 | |
Характер преступления: контрреволюционная троцкистская двурушническая организация. Арестована 11/11-1936 г. ТО УГБ НКВД. Осуждена выездной сессией Военной коллегией Верховного суда СССР к 10 годам тюремного заключения с конфискацией всего лично ей принадлежащего имущества.
| Дата расстрела | 11.09.1941 |
Впоследствии приговорена ВК ВС СССР (заочно, по пост. ГКО от 6.09.1941, подписанному Сталиным) 8 сентября 1941 г., обв.: 58-10, ч.2 (антисоветская агитация, распространение клеветнических измышлений о мероприятиях ВКП(б) и сов. правительства). Приговор: ВМН. Расстреляна 11 сентября 1941 г. около г. Орла в Медвежьем лесу. Место захоронения - Орел. (Источник: Архив НИПЦ "Мемориал", Москва) Определением Военной коллегии Верховного суда СССР № 4н-977/58 в 1958 г. дело прекращено за отсутствием состава преступления.