დაბადების თარიღი 1891
სამუშაო ადგილი დაპატიმრებამდე - საქართველოს კომუნალური მეურნეობის სახალხო კომისარიატის ტრესტ "საქმომარაგების" სამმართველოს უფროსი
დაპატიმრების თარიღი 29.06.1938
სხდომის თარიღი 11.10.1938
მომხსენებელი პარამონოვი
მონაწილეობდნენ გოგლიძე, ჩარკვიანი, ტალახაძე
რომ იყო მემარჯვენეთა ა/ს ორგანიზაციის წევრი, ახორციელებდა აქტიურ ძირგამომთხრელ საქმიანობას და იყო პარტიისა და ხელისუფლების ხელმძღვანელობის წინააღმდეგ ტერორისტული აქტის მომზადების საქმის კურსში. დანაშაული აღიარა. მხილებულია მესხის ჩვენებით. მოთავსებული იყო საქართველოს სსრ-ის შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატის შიდა ციხეში.
მუხლი 58-7, 17-58-8, 58-11
დახვრეტის თარიღი 16.10.1938
ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის სამხედრო ტრიბუნალის 21.02.1956 წლის განჩინებით, სამეულის 11.10.1938 წლის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა ფილტვების კრუპოზული ანთებით 06.08.1942 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის ორჯონიკიძის რ-ნის მმაჩის ბიუროში 11.05.1956 წელს, აქტი # 11.

| Дата рождения | 1891 | |
| Место работы | Без специальности. До ареста заместитель начальника управления треста "Грузснаб" Наркомкоммунхоза Грузии. |
| Дата ареста | 29.06.1938 | |
| Дата заседания | 11.10.1938 | |
| Докладчик | Парамонов | |
| Участвовали | Гоглидзе , Чарквиани, Талахадзе |
Материалами следствия изобличается в том, что являлся участником антисоветской организации правых, вел активную подрывную работу и был в курсе подготовки терр. актов против руководителей партии и правительства. Сознался. Изобличается показаниями Месхи. Содержится во внутренней тюрьме НКВД ГССР.
| Статья | 58-7, 17-58-8, 58-11 | |
| Дата расстрела | 16.10.1938 |
Из крестьян. Содержался во внутренней тюрьме НКВД ГССР. Определением Военного трибунала ЗакВО от 21.02.1956 г. решение Тройки от 11.10.1938 г. отменить и дело прекратить за отсутствием состава преступления. Родственникам объявлено, что умер 06.08.1942 г. от крупозного воспаления легких. Смерть зарегистрирована в ЗАГСе р-на им. Орджоникидзе г. Тбилиси 11.05.1956 г., акт № 11.