დაპატიმრების თარიღი 04.05.1938
რომ იყო კ/რ დივერსიული_მავნებლური ორგანიზაციის წევრი, რომლის მიზანიც იყო საბჭოთა სახელმწიფოს ეკონომიკური სიძლიერის შესუსტება მავნებლობით და საბჭოთა ხელისუფლების დამხობა შეიარაღებული აჯანყების გზით. მავნებლობდა მესაქონლეობის დარგში, ამცირებდა საქონლის სულადობას დაკვლის უკანონო ნებართვების გაცემის გზით. განგებ არ გამოიყენა ცხოველების დამცავი აცრები ციმბირის წყლულის წინააღმდეგ ხიხაძირის სოფლის საბჭოში. თავი დამნაშავედ სცნო. მოთავსებული იყო ბათუმის ციხეში 4.05.1938 წლიდან.
მუხლი 58-2, 58-7, 58-11
დახვრეტის თარიღი 16.10.1938
სამეფო არმიის ყოფილი პრაპორშჩიკი. აჭარის ასსრ-ის უზენაესი სასამართლოს პრეზიდიუმის 30.07.1956წლის დადგენილებით, სამეულის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა ექსუდაციური პლევრიტით 16.11.1945 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. ბათუმის მმაჩის ბიუროში 18.10.1956 წელს, აქტი # 520.

Г. Ленинград (Петроград)
Место работы Ветврач, до ареста- работал заведущим Хизадзирским охранно-карантинным ветеринарным пунктом.
Дата ареста 04.05.1938
Докладчик Круашвили
в том, что являлся членом к-р диверсионно-вредительской организации, ставившей своей задачей подрыв экономической мощи Советского государства путем вредительства и свержение Советской власти путем вооруженного восстания. Проводил вредительскую работу в области животноводства, сокращая поголовье скота путем выдачи незаконных разрешений на право производства убоя. Умышленно сорвал предохранительную прививку живоным вакцины против сибирской язвы по Хихадзирскому соельсовету. В предъяленном обвинении признал себя виновным. Содержится в Батумской тюрьме с 4 мая 1938 г.
Статья 58-2, 58-7, 58-11
Дата расстрела 16.10.1938
Бывший прапорщик царской армии. Постановлением Президиума Верховного суда Аджарской АССР от 30.07.1956 г. постановление Тройки отменено и дело прекращено за отсутствием состава преступления. Объявлено - умер 16.11.1945 г. от эксудативного плеврита. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа г. Батуми 18.10.1956 г., акт № 520.