დაპატიმრების თარიღი 04.09.1937
რომ იგი შედიოდა კ/რ სამხედრო ორგანიზაციაში, რომელიც ამზადებოდა შეაიარაღებულ აჯანყებას საბჭოთა ხელისუფლების დასამხობის მიზნით, ახორციელებდა აქტიურ გადაბირებით საქმიანობას კ/რ ორგანიზაციაში ახალი წევრების ჩათრევის მიზნით.
მუხლი 58-1-b, 58-8, 58-11
დახვრეტის თარიღი 10.11.1937
იყო მეფის არმიის და მენშევიკების გვარდიის ყოფილი ოფიცერი. აქტიური დამსჯელი. საკავშირო კპ(ბ)-ის წევრი, გაირიცხა 1937 წლის ივლისში. მოთავსებულ იქნა საქართველოს სსრ-ის შინსახკომის კომენდატურაში. ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის სამხედრო ტრიბუნალის 29.03.1957 წლის განჩინებით # 185/н, საქართველოს სსრ-ის შინსახკომის სამეულის 09.11.1937 წლის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დაუმტკიცებლობის გამო.

Место работы | До ареста командир 189 Грузинского стрелкового полка в звании полковника. |
в том, что состоял членом к-р военной организации, подготавливавшей вооруженное выступление с целью свержения Сов. власти, проводил активную вербовочную работу по вовлечению в к-р организацию новых членов.
Статья | 58-1-b, 58-8, 58-11 | |
Из крестьян. Бывший офицер царской армии и мельшевистской гвардии, активный каратель. Исключен из ВКП(б) в июле 1937 г. Содержался в комендатуре НКВД ГССР. Определением № 185/н Военного трибунала ЗакВО от 29.03.1957 г. решение Тройки при НКВД ГССР от 09.11.1937 г. отменено и дело за недоказанностью прекращено.