ვარდისუბნის ქ. # 7 ქ. თბილისი |
სამუშაო ადგილი | სპეციალობით იურისტი, ჟურნალისტი და დრამატურგი. დაპატიმრებამდე - საქართველოს სსრ-ს ხელოვნების სამმართველოს ხელოვნების მუშაკთა სახლის დირექტორი. |
ნასამართლობა | 1924 წელს დააპატიმრეს კ/რ საქმიანობისათვის. | |
დაპატიმრების თარიღი | 03.07.1938 | |
სხდომის თარიღი | 10.10.1938 | |
მომხსენებელი | ოვიანი | |
მონაწილეობდნენ | გოგლიძე, ჩარკვიანი, ტალახაძე |
იყო კ/რ ნაციონალისტურ-ფაშისტური ორგანიზაციის აქტიური წევრი, რომელსაც მეთაურობდა ალექსანდრე ახმეტელი. პატიმრობიდან ვადამდე ადრე განთავისუფლების შემდეგ, 1925 წელს, განაახლა ახალგაზრდა ფედერალისტთა კ/რ საქმიანობა, რომლის ცენტრალური კომიტეტის თავმჯდომარეც იყო დაპატიმრებამდე. 1931 წლიდან 1932 წლამდე შედიოდა ახალგაზრდა ნაციონალ-სოციალისტთა კ/რ ორგანიზაციის ხემძღვანელთა შემადგენლობაში. თავი სცნო დამნაშავედ. ამხილეს კ/რ ორგანიზაციის წევრების: ა.ვ. ახმეტელის და გ.ს. გუგუნავას ჩვენებებით. დაპატიმრებულია 3.7.1038 წელს.
მუხლი | 58-8, 58-10, 58-11 | |
დახვრეტის თარიღი | 11.10.1938 |
ახალგაზრდა სოციალ-ფედერალისტთა ცენტრალური კომიტეტის ყოფილი თავმჯდომარე. მოათავსეს საქართველოს შინსახკომის კომენდატურაში.

ул. Вардисубанкая № 7 Г. Тбилиси |
Место работы | До ареста - Директор дома работников искусства Управления по делам искусств Груз. ССР. По специальности юрист, а также жуналист и драматург. |
Судимость | Арестовывался в 1924 г. за к/р деятельность | |
Дата ареста | 03.07.1938 | |
Дата заседания | 10.10.1938 | |
Докладчик | Оввян | |
Участвовали | Гоглидзе , Чарквиани, Талахадзе |
Являлся активным членом к/р нациоаналистическо-фашистской организации, возгляемой Ахметели Александром. После досрочного освобождения из под стражи, в 1925 году, возобновил к/р деятельность в организации молодих соц.федералистов, председателем ЦК которой был он до ареста. С 1931 по 1932 г. входил в руководящий состав к-р организации молодых нац-социалистов. Виновным себя признал. Изобличается показаниями членов к/р организации Ахметели А.В. и Гугунава Г.С. Арестован 03.07.1938г Содержится под стражей во внутренней тюрьме.