| ნასამართლობა | დაპატიმრებული იყო 1921 და 1924 წელს. | |
| მონაწილეობდნენ | თავმჯდომარე - შინსახ. კომისარი, 2 რანგის კომისარი გოგლიძე, წევრები: რესპუბლიკის პროკურორი ტალახაძე, მდივანი - შინსახკომის მე-8 განყოფილების უფროსი, კაპიტანი მოროზოვი. |
რომ გადაიბირა გერმანულმა დაზვერვამ და თავად იბირებდა ხალხს შპიონაჟისათვის. სამოქალაქო ომის დროს იბრძოდა წითელი არმიის ნაწილების წინააღმდეგ, მონაწილეობდა ჯალათურ ექსპედიციებში რევოლუციის ჩასახშობად საქართველოში და 1921 წელს დასთანხმდა ყოფილიყო მენშევიკური ამბოხების მეთაური საბჭოთა ხელისუფლების წინააღმდეგ. ბრალდებულმა თავი დამნაშავედ არ სცნო, გარდა აქტიური ბრძოლისა წითელი არმიის წინააღმდეგ.
| მუხლი | 58-6, 58-13 | |
| დახვრეტის თარიღი |
მეფისა და მენშევიკური არმიის ყოფილი ოფიცერი, გენერლის წოდებით. მოათავსეს თბილისის ციხეში. სასჯელის ვადის ათვლა დაიწყო 1938 წლის 2 იანვრიდან.

| Дата ареста | 02.01.1938 | |
| Участвовали | Председатель – нарком внудел ГССР, комиссар 2 ранга Гоглидзе, члены: прокурор ГССР Талахадзе, секретарь – начальник 8 Отдела НКВД ГССР, капитан ГБ Морозов. |
в том, что, будучи завербованным германской разведкой, сам вербовал для шпионажа. В годы гражданской войны боролся против частей Красной армии, участвовал в карательных экспедициях по подавлению революционного движения в Грузии и в 1921 г. дал свое согласие возглавить вооруженное восстание меньшевиков против Советской власти в Грузии. Виновным себя не признал, кроме активной борьбы против частей Красной армии.
| Статья | 58-6, 58-13 | |
Бывший офицер царской и меньшевистской армий в чине генерала. Содержался в Тбилисской тюрьме. Срок считать с 2 января 1938 г.