ეროვნება | უკრაინელი | |
სამუშაო ადგილი | სპეციალობით ინჟინერ-ელექტრიკოსი. დაპატიმრებამდე - ტყვარჩელის ქვანახშირის მაღაროს ნახშირის გამამდიდრებელი ქარხნის მწარმოებელი. |
ნასამართლობა | არ იყო ნასამართლევი. | |
დაპატიმრების თარიღი | 03.01.1938 | |
სხდომის თარიღი | 02.03.1938 | |
მომხსენებელი | მომხსენებელი - ბეჟანოვი. | |
მონაწილეობდნენ | გოგლიძე, წერეთელი, ტალახაძე, მოროზოვი. |
რომ 1) იყო კ/რ ტროცკისტული, დივერსიული, მავნებლური ორგანიზაციის წევრი, რომელიც მიზნად ისახავდა საბჭოთა ხელისუფლების დამხობას შეიარაღებული აჯანყების გზით, ჯაშუშობითა და ტერორით. 2) ამ კ/რ ორგანიზაციის დავალებით ახორციელებდა მშენებლობაზე კ/რ დივერსიულ, მავნებლურ საქმიანობას.
მუხლი | 58-7 | |
დახვრეტის თარიღი | 19.03.1938 |
კულაკის ოჯახიდან, ყოფილი შთამომავლობითი საპატიო მოქალაქე. აფხაზეთის ასსრ-ის უზენაესი სასამართლოს პრეზიდიუმის 27/10-1958 წლის დადგენილებით, საქმე შეწყვეტლილა დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ მიესაჯა 10 წლით თავისუფლების აღკვეთა შრომა-გასწორებით ბანაკში და პატიმრობაში გარდაიცვალა გულის ინფარქტით 19/03-1942 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. ტყვარჩელის მმაჩის ბიუროში.

Место проживания Ткварчели
Место работы до ареста производитель работ углеобогатительной фабрики Ткварчельского каменно угольного рудника. Образование высшее. По специальности инженер-электрик.
Судимость ранее не судимый
Дата ареста 03.01.1938
Дата заседания 02.03.1938
Докладчик Докладчик Бежанов
Участвовали Гоглидзе, Церетели, Талахадзе, Морозов.
в том, что: 1) Сотоял членом к-р троцкистской диверсионно-вредительской организации, ставившей свой целью свержение Советской власти вооруженным восстанием, террором и шпионажем. 2) По заданию этой к-р организации проводил на строительстве к-р диверсионную вредительскую работу.
Дата расстрела 19.03.1938
Из семьи кулака, бывший потомственный почетный гражданин. Постановлением Президиума Верховного суда Абхазской АССР от 27/10-1958 г. дело прекращено за отсутствием состава преступления. Объявленно что был осуждён на 10 лет ИТЛ и находясь в заключении умер 19/03-1942 г. от инфаркта сердца. Смерть зарегестрированна в бюро ЗАГСа города Ткварчели.