საქართველო ორეში სოფ. |
სამუშაო ადგილი | კოოპერატორი, დაპატიმრებამდე - საქართველოს სსრ კპ (ბ) სამხრეთ ოსეთის ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე. |
დაპატიმრების თარიღი | 31.10.1937 | |
განყოფილება | საქართველოს სსრ-ის შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატის სამხრეთ ოსეთის ა/ოლქის სამმართველო | |
სხდომის თარიღი | 16.01.1938 | |
მომხსენებელი | მომხსენებელი - გაგუა | |
მონაწილეობდნენ | ქობულოვი, წერეთელი, მოროზოვი |
რომ იყო სამხრეთ ოსეთის არალეგალური მემარჯვენე კ/რ ორგანიზაციის წევრი, ამ კ/რ ორგანიზაციაში გადაიბირა სამხრეთ ოსეთის საოლქო კომიტეტის ყოფილმა მესამე მდივანმა, ვასილ ხუბაევმა 1937 წელს, რომლის დავალებითაც ახორციელებდა მავნებლობას სოფლის მეურნეობის დარგში და იბირებდა ახალ წევრებს ამ კ/რ ორგანიზაციაში. თავი სცნო დამნაშავედ.
პარტიის წევრი 1927 წლიდან, გარიცხეს დაპატიმრების გამო. სსრკ-ის უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 10.04.1954 წლის განჩინებით # 4н-03236/54, საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო.

Дата ареста | 31.10.1937 | |
в том, что состоял членом к. р. нелегальной организации правых Ю/Ос. Был завербован в эту к. р. организацию бывшим третьим секретарем Ю/Ос. Обкома КП(б) Грузии Хубаевым Василием в 1937 г., по заданию которого проводил вредительство в области сельского хозяйства и вербовку лиц в эту к. р. организацию. В предъявленном ему обвиннении признал себя виновным.
Член КП(б) Грузии с 1927 года, исключен из КП(б) Грузии в связи с арестом. Определением Военной коллегии Верховного суда СССР за № 4н-03236/54 от 10.04.1954 г. [дело прекращено] за отсутствием состава преступления.