დაბადების თარიღი | 1898 | |
სამუშაო ადგილი | 1934-დან 1937 წლამდე თბილისის სახედრო კომიტეტის საქმისმწარმოებელი. უკანასკნელ პერიოდში დაპატიმრებამდე არ მუშაობდა |
დაპატიმრების თარიღი | 17.12.1937 | |
განყოფილება | საქართველოს სსრ-ის შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატის სახ. უშიშ. სამმ.-ოს მე-5 განყოფილება | |
სხდომის თარიღი | 03.03.1938 | |
მომხსენებელი | მომხსენებელი: ასლანოვი. | |
მონაწილეობდნენ | თავმჯდომარე - შინსახ. კომისარი, 2 რანგის კომისარი გოგლიძე, წევრები: შინსახკომის მუშათა და გლეხთა მილიციის სამმართველოს უფროსი, მაიორი წერეთელი, რესპუბლიკის პროკურორი ტალახაძე, მდივანი - შინსახკომის მე-8 განყოფილების უფროსი, კაპიტანი მოროზოვი; |
რომ იყო წევრი არალეგალური სამხედრო კონტრრევოლუციური ორგანიზაციისა, რომელიც მიზნად ისახავდა სამხედრო გზით საქართველოს გამოყოფას საბჭოთა კავშირიდან და ე.წ. საქართველოს "დამოუკიდებელი" ბურჟუაზიულ-დემოკრატიული სახელმწიფოს შექმნას, ერთ-ერთი ფაშისტური სახელმწიფოს პროტექტორატის ქვეშ. ამხილეს დასახელებული კონტრრევოლუციური ორგანიზაციის აქტიური წევრის, საქართველოს სამობილიზაციო ოლქის მეთაურის ვ.ვ. საპანაძის პირდაპირი ჩვენების საფუძველზე. ბრალდებულმა ბაბუნაშვილმა თავი არ სცნო დამნაშავედ.
მუხლი | 58-1, 58-8, 58-11 | |
დახვრეტის თარიღი | 04.03.1938 |
მენშევიკური არმიის ყოფილი ოფიცერი 1918-1919 წლებში, მუშათა და გლეხთა წითელ არმიაში 1921-1923 წლებში. წოდება - ასეულის მეთაური.

Александр Бабунашвили
Место работы | С 1934 по 1937 г. делопроизводитель Тбилисского райвоенкомата. В последнее время до ареста не работал |
Дата ареста | 17.12.1937 | |
Докладчик | Докладчик: Асланов. | |
Участвовали | Председатель – нарком внудел ГССР, комиссар 2 ранга Гоглидзе, члены: начальник УРКМ НКВД ГССР, майор Церетели, прокурор ГССР Талахадзе, секретарь – начальник 8 Отдела НКВД ГССР, капитан ГБ Морозов. |
в том, что состоял членом нелегальной военной к-р организации (ответвления в системе Груз. Моб. округа), ставившей своей целью путем вооруженного восстания отторжение Грузии от СССР и сосздание т. н. "независимого" Грузинского буржуазно-"демократического" государства под протекторатом одного из фашистских государств. Изобличается прямыми показаниями одного из активных членов названной к-р организации, бывшего начальника мобилизационной части Груз. Моб. округа Сапанадзе В. В. Обвиняемый Бабунашвили не признался.