სამუშაო ადგილი | შამპანურის ღვინოების ქარხნის სამშენებლო საქმეთა მწარმოებლის თანაშემწე. |
მონაწილეობდნენ | თავმჯდომარე - შინსახ. კომისარი, 2 რანგის კომისარი გოგლიძე, წევრები: შინსახკომის მუშათა და გლეხთა მილიციის სამმართველოს უფროსი, მაიორი წერეთელი, მდივანი - შინსახკომის მე-8 განყოფილების უფროსი, კაპიტანი მოროზოვი. |
რომ იყო კ/რ ტროცკისტულ ტერორისტულ, დივერსიულ-მავნებლურ ჯაშუშური ორგანიზაციის აქტიური მონაწილე. კავშირი ქონდა ერთ-ერთ მიწისქვეშა კ/რ "двк"-ს ხელმძღვანელთან ოგანეზოვიმთან. მისი დავალებით ახორციელებდა ძირგამომთხრელ, მავნებლურ საქმიანობას. თავი სცნო დამნაშავედ. ამხილეს ფ.მ. მარკოვნიკის ჩვენების საფუძველზე.

Соц. Положение служащий
Участвовали Председатель – нарком внудел ГССР, комиссар 2 ранга Гоглидзе, члены: начальник УРКМ НКВД ГССР, майор Церетели, секретарь – начальник 8 Отдела НКВД ГССР, капитан ГБ Морозов.
в том, что являлся активным участником к-р, троцкистской, террористической, диверсионно-вредительской, шпионской организации, Был связан с одним из руководителей к-р подполья в ДВК Оганезовым Павлом, по заданию которого вел подрывную, вредительскую работу. Виновным себя признал. Изобличается показаниями Марковник Ф. М.