პარტიულობა საქ. სსრ კპ(ბ) წევრი
განყოფილება საქართველოს სსრ-ის შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატის სამხრეთ ოსეთის ა/ოლქის სამმართველო
მომხსენებელი მომხსენებელი - გაგუა
რომ იყო წევრი სამხრეთ ოსეთის არალეგალური მემარჯვენე კ/რ ორგანიზაციისა, ამ ორგანიზაციაში გადაიბირა სამხრეთ ოსეთის ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის ყოფილმა თავმჯდომარემ _ ივანე ჯიჯოევმა 1936 წელს, მისი დავალებითაც მავნებლობდა სამხრეთ ოსეთის სოფლის მეურნეობის დარგში, გადაიბირა ჯავის რაინოს ყოფილი გამგე სერგო ცხოვრებოვი და ამუშავებდა სხვა პირებს ორგანიზაციაში გადასაბირებლად. თავის სცნო დამნაშავედ
ყოფილი კულაკი, სკპ(ბ) წევრი 1920 წლიდან, გარიცხეს დაპატიმრების გამო. სამხრეთ ოსეთის აო-ს საოლქო სასამართლოს პრეზიდიუმის 27.06.1957 წლის დადგენილობით # 20, საქართველოს სსრ-ის შინსახკომის სამეულის 16.01.1938 წლის გადაწყვეტილება გაუქმდა და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა გულის უკმარისობით 20.01.1944 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. სტალინირის მმაჩის ბიუროში 06.11.1956 წელს, აქტი # 145.

Место работы | В момент ареста НКЗем (народный комиссар земледелия) Юго-Осетии |
в том, что состоял членом нелегальной к.р. организации правых Юго-Осетии. Был завербован в эту к.р. организацию бывшим председателем ЦИКа Юго-Осетии Джиджоевым Иваном в 1936 г., по заданию которого проводил вредительство в области с. х. по Юго-Осетии. Завербовал бывшего заведущего райзо Джавского района Цховребов Сергей и проводил обработку лиц для вербовки. В предъявленном ему обвинении признал себя виновным.
Из бывших кулаков. Член КП(б) Гр. с 1920 года, исключен из КП(б)Гр. в связи с арестом. Постановлением № 20 Президиума Областного суда Юго-Осетинской АО от 27.06.1957 г. решение Тройки НКВД ГССР от 16.01.1938 г. отменено и дело прекращено за недоказанностью предъявленного обвинения. Объявлено - умер 20.01.1944 г. от упадка сердечной деятельности. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа г. Сталинира 06.11.1956 г., акт № 145.