სამუშაო ადგილი აფხაზეთის კურორტების ახალი ათონის მეურნეობის დირექტორის მოადგილე
რომ:: 1). იყო აფხაზეთის კ/რ ტროცკისტულ-ტერორისტული, მავნებლურ-დივერსიული, შეთქმულებითი ორგანიზაციის წევრი, ამ ორგანიზაციის აქტიური წევრების, ხალხის მტრის ს. ურიდიას (დახვრეტილია) და ყარამან აპბას მეშვეობით დაუკავშირდა ნესტორ ლაკობას. 2). მითითებული ორგანიზაციის დავალებით ახორციელებდა მავნებლობას საკურორტო მშენებლობასა და სავაჭრო ორგანიზაციებში. თავი სცნო დამნაშავედ
მუხლი 58-7
დახვრეტის თარიღი 19.01.1938
აფხეზეთის ასსრ-ს უზენაესი სასამართლოს პრეზიდიუმის 02.12.1955 წლის დადგენილებით, საქართველოს შშღ-ს შინსახკომის სამეულის 16.01.1938 წლის გადაწყვეტილება გაუქმდა და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ მას 10 წელი მიესაჯა და პატიმრობაში ყოფნის დროს გარდაიცვალა არტერიოსკლეროზით 20.01.1946 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. სოხუმის მმაჩის ბიუროში 15.07.1956 წელს, აქტი # 27.

Соц. Положение служащий
в том, что: 1) Вступил в к-р троцкистской-террорист. вредит. диверсионную повстанческую организацию в Абхазии, связался с Н.Лакоба через ативных ее членов, врагов народа, Уридия С. (расстрелян) и Апба Карамана. 2) Проводил по указанию организации вредительскую работу по линиии торговых организаций и по линии курортного строительства. Виновным себя признал.
Дата расстрела 19.01.1938
Постановлением Президиума Верховного суда Абхязской АССР от 02.12.1955 г. решение Тройки НКВД ГССР от 16.01.1938 г. отменено и дело прекращено за отсутствием состава преступления. Родственникам объявлено, что он был осужден на 10 лет и, находясь в заключении, умер 20.01.1946 г. от артериосклероза. Смерть зарегистрирована в Сухумском городском ЗАГСе 15.07.1956 г., акт № 27.