დაბადების თარიღი 1901
სამუშაო ადგილი თავდაცვის სამხედრო კომისარიატის სამხედრო საწყობის # 102 განყოფილების უფროსი. წოდებით კაპიტანი.
დაპატიმრების თარიღი 08.03.1938
სხდომის თარიღი 21.06.1938
მომხსენებელი სერიკოვი
მონაწილეობდნენ გოგლიძე, ტალახაძე, წერეთელი, მოროზოვი
რომ 1936 წლიდან იყო კ/რ სამხედრო მავნებლური ორგანიზაციის წევრი, რომელიც მიზნად ისახავდა საბჭოთა ხელისუფლების დამხობასა და კაპიტალიზმის აღდგენას. კ/რ ორგანიზაციაში ზორინი ჩაითრია ხალხის მტერმა, ლიჩაგინმა და მისი დავალებით ახორციელებდა აქტიურ კ/რ მავნებლურ საქმიანობას ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის თავდაცვის სამხედრო კომისარიატის # 102 სამხედრო საწყობში. თავი სცნო დამნაშავედ.
მუხლი 58-7, 58-8, 58-11.
დახვრეტის თარიღი 22.06.1938
საკავშირო კპ(ბ)-ს წევრი 1932 წლიდან. იმავე წელს გარიცხეს პარტიიდან სამხედრო მომზადების ჩაშლის გამო. წითელ არმიაში მსახურობდა 1922 წლიდან. ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის სამხედრო ტრიბუნალის 28.12.1956 წლის განჩინებით # 2512/н, საქართველოს სსრ-ის შინსახკომის სამეულის 21.06.1938 წლის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა კუჭის დაავადებით 15.12.1943 წელს.

Дата рождения | 1901 | |
Место работы | До ареста начальник отд. Хранения военного склада № 102 НКО, по званию капитан. В Красной армии с 1922 г. |
Дата ареста | 08.03.1938 | |
Докладчик | Сериков | |
в том, что: 1) С 1936 г. состоял членом к-р военной вредительской организации, ставившей своей целью свержение советской власти и реставрацию капитализма. В эту к/р организацию Зорин был вовлечен врагом народа Лычагиным и по заданию последнего вел активную к/р вредительскую работу в системе Военного слада НКО №102 ЗакВО. Зорин в соверщенных преступлениях сознался.
Статья | 58-7, 58-8, 58-11. | |
С 1932 г. состоял членом ВКП(б), исключен в том же году за срыв боевой подготовки. Определением № 2512/н Военного трибунала ЗакВО от 28.12.1956 г. решение Тройки при НКВД ГССР от 21.06.1938 г. отменено и дело прекращено за отсутствием состава преступления. Объявлено, что умер 15.12.1943 г. от желудочного заболевания.