დაბადების თარიღი | 1895 | |
სამუშაო ადგილი | თბილისის საბჭოს ქვის გადამამუშავებელი ფაბრიკის ხელმძღვანელი. პროფესია - სამთო-ინჟინერი. |
ნასამართლობა | 1923 წ. დაპატიმრებული იყო ა/ს საქმიანობისთვის. | |
დაპატიმრების თარიღი | 09.03.1938 | |
სხდომის თარიღი | 21.06.1938 | |
მომხსენებელი | რუსკოვი | |
რომ იყო კ/რ ტერორისტული, დივერსიულ-მავნებლური და ჯაშუშური მემარჯვენე ორგანიზაციის აქტიური წევრი, სადაც გადაიბირეს 1937 წელს. იქამდე იყო კ/რ არალეგალური მენშევიკური პარტიის წევრი. ახორციელებდა აქტიურ ა/ს საქმიანობას.
მუხლი | 58-10, 58-11. | |
დახვრეტის თარიღი | 22.06.1938 |
(ოქმი: 115, 117, 118, 119) მენშევიკური პარტიის ყოფილი წევრი. საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს 31.10.1956 წლის განჩინებით სამეულის 21.06.1938 წლის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეთ, რომ გარდაიცვალა ჰიპერტონიით სსრკ-ის შსს-ს შრომა-გასწორებით ბანაკში 1946 წლის 7 იანვარს. ამიერიდან, გაეცით ამ სახის ცნობები.

Место проживания ул. Бакинская № 18
Место работы К моменту ареста работал руководителем Камнеобрабатывающей фабрики Тбилсовета. Инженер-горняк.
Судимость в 1923 году арестовывался за антисоветскую деятельность.
Дата ареста 09.03.1938
Докладчик Руссков
в том, что являлся активным участником контрреволюционной террористической, диверсионно-вредительской и шпионской организации правых, в которую был завербован в 1937 г., до этого являлся активным участником контрреволюционной нелегальной меньшевистской организации. Проводил активную антисоветскую деятельность.
Статья 58-10, 58-11.
Дата расстрела 22.06.1938
Бывший член меньшевистской партии. Определением Верховного суда Грузинской ССР от 31.10.1956 г. решение Тройки от 21.06.1938 г. отменить и дело прекратить за отсутствием состава преступления. Родственникам объявить - умер в ИТЛ МВД СССР 7 января 1946 г. от гипертонии. Впредь выдавать подобные справки.