სამუშაო ადგილი დაპატიმრებამდე - ჭიათურის რაიონის აღმასრულებელი კომიტეტის თავმჯდომარე.
რომ იყო ანტისაბჭოთა მემარჯვენე ორგანიზაციის წევრი, 1936 წელს გადაბირებულ იქნა კონტრრევოლუციურ ორგანიზაციაში კალმახელიძე გ.ი. მიერ და ამ უკანასკნელის დავალებით ეწეოდა გადაბირებით, მავნებლურ-ძირგამომთხრელ საქმიანობას სოფლის მეურნეობაში ჭიათურის რაიონში. ბრალდებულმა თავი სრულიად ცნო დამნაშავედ, აგრეთვე მხილებულ იქნა კონტრრევოლუციური ორგანიზაციის წევრების კალმახელიძე გ.ი, პატარაია ნ.ე. ციცვიძე გ.ნ გოგოლაშვილი ნ.გ. და ბრეგვაძე ა.ს ჩვენებების საფუძველზე.
დახვრეტის თარიღი 06.05.1938
სკპ(ბ) წევრი 1926 წლიდან 1937 წლამდე, დაპატიმრებულ იქნა ჭიათურის რ-ნის შინსახკომის განყოფილების მიერ 10.12.1937 წელს, მოთავსებულ იქნა ჭიათურის რაიგანყოფილების შიდა ციხეში. საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს 20.02.1958 წლის განჩინებით # 147, სამეულის დადგენილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია ბრალდების დაუმტკიცებლობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა მუცლის ტიფით 05.05.1942 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. ჭიათურის რაიონული მმაჩი-ს ბიუროში.

Место работы до ареста председатель РИКа Чиатурского района.
Установлено, что обвиняемый Чачанидзе был активным участником антисоветской организации правых с июля 1936 г. , вовлеченный в эту организацию Калмахелидзе Г. И. и по заданию вел вербовочную и вредительско-подрывную работу по сельскому хозяйству в Чиатурском районе. Обвиняемый признался полностью, а также изобличается показаниями членов их к-р организации Калмахелидзе Г. И. , Патаря Н. Е. , Цицвидзе Г. Н. , Гоголашвили Н. Г. и Брегвадзе А. С.
Дата расстрела 06.05.1938
Из крестьян. Состоял в ВКП(б) с 1926 по 1937 г. Арестован 10.12.1937 Чиатурским РО НВКД ГССР, содержался во внутренней тюрьме Чиатурского РО. Опредедением № 147 Верховного суда ГССР от 20.02.1958 г. постановление Тройки отменено и дело прекращено за недоказанностью обвинения. Объявлено - умер 05.05.1942 г. от брюшного тифа. Смерть зарегистрирована в Чиатурском рай. бюро ЗАГСа.