საცხოვრებელი ადგილი მალიგინის ქ. # 14, აზერბაიჯანის სსრ
სამუშაო ადგილი პროფესიით ექიმი. დაპატიმრებამდე - ძერჟინსკის საგზაო სანატორიუმის განყოფილების უფროსი. წარსულში ბაქოს რკინიგზის დისპანსერის ხელმძღვანელი.
ნასამართლობა ვაინშტეინი არ იყო გასამართლებული.
დაპატიმრების თარიღი 22.01.1938
განყოფილება ამიერკავკასიის რკინიგზის შინ. საქ. სახ. კომ. სახ. უშიშ. სამმ. საგზაო-სატრანსპორტო განყოფილება
სხდომის თარიღი 28.04.1938
მომხსენებელი მომხსენებელი-ხეჩუმოვი.
მონაწილეობდნენ გოგლიძე, წერეთელი, ტალახაძე, მოროზოვი
რომ იყო კ/რ ტროცკისტულ-ტერორისტული, დივერსიულ-მავნებლური ორგანიზაციის წევრი, რომელმაც 01.12.1934 წ. განახორციელა ს. მ. კიროვის საზარელი მკვლელობა და 1934-1937 წწ. ამზადებდა ტერორისტულ აქტებს. როზენცვეიგისა და სხვათა დავალებით იყო ბაქოს რკინიგზის დისპანსერის ხელმძღვანელი, ახორციელებდა მავნებლობას საგზაო სანატორიუმში, ამზადებდა ორგანიზაციას და ახორციელებდა ბაქტერიოლოგიურ დივერსიას ტრანსპორტზე. დააპატიმრეს 22/1/1938 წელს და იმყოფებოდა თბილისის ციხეში.
მუხლი 58-7, 58-8, 58-11
დახვრეტის თარიღი 30.04.1938
სსრკ-ის უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 1955 წლის 13 აგვისტოს განჩინებით # 05/4118-55, საქმე შეწყვეტილია ბრალდების დაუსაბუთებლობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ მიესაჯა 10 წლით თავისუფლების აღკვეთა შრომა-გასწორებით ბანაკში და პატიმრობაში გარდაიცვალა კუჭ-ნაწლავის დაავადებით 1942 წლის 28 მაისს.

Грузия Тетрицкаройский (Агбулахский) район Манглиси с. |
Место работы | Начальник Бакинского железнодорожного диспансера, до ареста начальник Дорсанотдела Дзержинской железной дороги. По профессии врач. Образование высшее, специальное медицинское. |
Дата ареста | 22.01.1938 | |
Отделение НКВД | ДТО УГБ НКВД ГССР Зак.ж.д. | |
Докладчик | Хечумов | |
Участвовали | Гоглидзе , Церетели Талахадзе ,Морозов |
в том, что являлся участником контрреволюционной троцкистской, террористической и деверсионно-вредительской организации, осуществившей 1 декабря 1934 г. злодейское убийство тов. С. И. Кирова и подготовлявшей в последующие годы (1934-37 гг) террористические акты. По прямому указанию Розенцвейга и др., являясь и др., являясь начальником Бакинского ж. д. диспансера, осуществлял вредительство в системе Дорсанотдела дороги, подготовлял организацию и осуществление бактериологической диверсии на транспорте. Арестован 22/01-1938 г. и содержится в Тбилисской тюрьме.
Определением Транспартной коллегии Верховного Суда ССР № 05/4118-55 от 13 августа 1955 г. дело прекращено за недоказанностью обвинения. Родственникам объявлено, что он был осужден на 10 лет ИТЛ и умер в месте заключения 28 мая 1942 г. от желудочно-кишечного заболевания.