| დაბადების თარიღი | 1903 | |
| სამუშაო ადგილი | მოსკოვი-კიევის რკინიგზის სასადილოების გაერთიანების ("Трансторгпит") უფროსის მოადგილე. ამიერკავკასიის რკინიგზის ბაქოს დეპარტამენტის პოლიტიკური განყოფლების ხელმძღვანელი |
| დაპატიმრების თარიღი | 16.06.1937 | |
| განყოფილება | ამიერკავკასიის რკინიგზის შინ. საქ. სახ. კომ. სახ. უშიშ. სამმ. საგზაო-სატრანსპორტო განყოფილება | |
| სხდომის თარიღი | 28.04.1938 | |
| მომხსენებელი | მომხსენებელი-კამკამიძე. | |
რომ იყო მემარჯვენე ტროცკისტული ორგანიზაციის წევრი, ახორციელებდა გადმობირებით საქმიანობას კონტრრევოლუციურ ორგანიზაციაში, ხელმძღვანელობდა მავნებლობასა და დივერსიებს ამიერკავკასიის რკინიგზის ბაქოს დეპარტამენტში. ჰქონდა მცდელობა ეხელმძღვანელა ტერორისტული აქტებისათვის, რომელიც მიმართული იყო პარტიისა და ხელისუფლების ხელმძღვანელების წინააღმდეგ.
| მუხლი | 58-7, 58-8, 58-9, 58-11 | |
| დახვრეტის თარიღი | 30.04.1938 |
სკპ(ბ) წევრი 1920 წლიდან , პარტიიდან გარიცხეს დაპატიმრების გამო. მოათავსოს თბილისის ციხეში. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა ტვინში სისხლჩაქცევით 30.03.1945 წელს.

| Дата рождения | 1903 | |
| Место работы | Замначальника Трансторгпита железной дороги Москва-Киев. Бывший начальник политотдела Бакинского отделения ЗКВ ж. д. |
| Дата ареста | 16.06.1937 | |
| Дата заседания | 28.04.1938 | |
| Докладчик | Камкамидзе | |
| Участвовали | Гоглидзе , Церетели,Талахадзе ,Морозов |
в том, что являлся членом право-троцкистской организации, проводил вербовку в к-р организацию, руководил вредительством и диверсией на Бакинском отделении ЗКВ жд. Делал попытки организации террактов над руководителями партии и правительства. Обвиняемый Бобрышев арестован 16 июля 1937 г. и содержится под стражей в Тбилисской тюрьме,
| Статья | 58-7, 58-8, 58-9, 58-11 | |
| Дата расстрела | 30.04.1938 |
член ВКП(б) с 1920 г. , исключен в связи с арестом. Содержался в Тбилисской тюрьме. Объявлено - умер 30.03.1945 г. от кровоизлияния в мозг.