| დაბადების თარიღი | 1888 | |
| სამუშაო ადგილი | ინჟინერი, დაპატიმრების დროს დაუდგენელი საქმიანობის. 1921 წლიდან 1923 წლამდე მსახურობდა მარგანეცის მრეწველთა საბჭოს შეკრებაში, 1923-1926 წლებში მსახურობდა ინგლისურ ფირმა "დიუპრეში". 1926-1935 წლებში მუშაობდა რიონისა და ხრამის სადგურების მშენებლობაზე, |
| დაპატიმრების თარიღი | 09.01.1938 | |
| სხდომის თარიღი | 15.03.1938 | |
| მომხსენებელი | კოზაჩენკო | |
რომ იყო კონტრევოლუციური, მემარჯვენე-ტროცკისტების ტერორისტული და დივერსიული ორგანიზაციის აქტიური წევრი, რომლის დავალებითაც რიონისა და ხრამის სადგურზე ახორციელებდა დივერსიულ-მავნებლურ საქმიანობას. ასევე ჯაშუშურ საქმიანობას უცხოური დაზვერვის სასარგებლოდ.
| მუხლი | 58-1-a, 58-7, 58-11 | |
| დახვრეტის თარიღი | 17.03.1938 |
მენშევიკთა პარტიის წევრი 1917 წლიდან. 1918 წლიდან ხელმძღვანელობდა მენშევიკური მთავრობის სახელმწიფო რეზიდენციას ბორჯომში, უმაღლესი განათლებით, დაამთავრა გერმანიაში, ქალაქ გეტენში პოლიტენიკური ინსტიტუტი. ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის სამხედრო ტრიბუნალის 20.12.1955 წლის განჩინებით, საქართველოს სსრ-ის შინსახკომის სამეულის 15.03.1938 წლის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმის წარმოება შეწყვეტილია დანაშაულის ნიშნების არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გ. ს. ხუნდაძე პატიმრობაში გარდაიცვალა პარტახტიანი ტიფით 07.04.1942 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის სტალინის რ-ნის მმაჩის ბიუროში 17.07.1956 წელს, აქტი # 61.

ул. Ниношвили № 54 Г. Тбилиси |
| Место работы | инженер, до ареста без определенных занятий. С 1926 по 1935 г. работал на строительстве Рионской и Храмской станций. С 1923 по 1926 г. служил в английской концесси "Дюпре". С 1921 по 1923 г. служил в Совете Съезда марганцепромышленников. |
| Судимость | в том, что является активным участником к-р троцкистско-правой террористической и диверсионно-вредительской организации, по заданиям которой проводил диверсионно-вредительскую работу на строительстве Храмской и Рионской станций. Вел шпионскую работу в пользу иностранных разведок. | |
| Дата ареста | 09.01.1938 | |
| Дата заседания | 15.03.1938 | |
| Докладчик | Козаченко | |
| Участвовали | Гоглидзе , Талахадзе, Церетели, Морозов |
в том, что являлся активным участником контрреволюционной троцкистско-правой террористической и диверсионно-вредительской организации, по заданиям которой проводил диверсионно-вредительскую работу на строительстве Храмской и рионской станций. Вел шпионскую работу в пользу иностранных разведок.
| Статья | 58-1-a, 58-7, 58-11 | |
| Дата расстрела | 17.03.1938 |
Бывший член партии меньшевиков с 1917 г. С 1918 г. заведывал государственным имением в Боржоме меньшевистского правительства до 1921 г. В 1912 г. окончил политехнический инситут в Германии в г. Гетен. Определением Военного трибунала ЗакВО от 20.12.1955 г. решение ТРойки НКВД ГССР от 15.03.1938 г. отменить и дело производством прекратить за отсутствием состава преступления. Родственникам объявлено, что Хундадзе Г. С. отбывая наказание, умер 07.04.1942 г. от сыпного тифа. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа р-на им. Сталина г. Тбилиси 17.07.1956 г., акт № 61.