სამუშაო ადგილი | დაპატიმრებამდე - საქართველოს კპ(ბ) კარაიაზის რაიონული კომიტეტის მდივანი. |
რომ იყო გარდაბნის რაიონის კ/რ ტერორისტული და დივერსიულ-მავნებლური მემარჯვენე ორგანიზაციის აქტიური წევრი და ხელმძღვანელი, ამზადებდა ტერაქტებს საკავშირო კპ(ბ)-სა და საბჭოთა ხელისუფლების ლიდერების წინააღმდეგ. კ/რ მემარჯვენე ორგანიზაციის აქტიური წევრის (ამათუნის) პირდაპირი დავალებით ეწეოდა გადმობირებით და ძირგამომთხრელ-მავნებლურ საქმიანობას ამ რაიონის სოფლის მეურნეობაში.
მუხლი | 58-8, 58-9, 58-11 | |
საკავშირო კპ(ბ) წევრი 1925 წლიდან, პარტიიდან გარიცხეს დაპატიმრების გამო. საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს 10.10.1956 წლის განჩინებით # 1781, საქმე შეწყვეტილია. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა ფილტვების ანთებით 22.01.1943 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის კალინინის რ-ნის მმაჩი-ს ბიუროში 02.04.1957 წელს, აქტი # 94.

Место проживания пер. Курсантов № 9
в том, что являлся активным членом и руководителем к-р террористической и диверсионно-вредительской организации правых по Караязскому району, проводившей теракты над руководителями ВКП(б) и Советского правительства. По прямому заданию активного члена к-р организации правых (фамилия) проводил вербовочную и подрывную вредительскую работу в сельском хозяйстве этого района.
Статья 58-8, 58-9, 58-11
Список №8. Член ВКП(б) с 19<...> [неразб.] г., исключен в связи с арестом. Определением Верховного суда ГССР № 1781 от 10.10.1956 г. дело прекращено. Родственникам объявлено, что умер 22.01.1943 г. от воспаления легких. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа Калинского р-на 02.04.1957 г., акт № 94.