სამუშაო ადგილი | მეტალის ცივად დამუშავების ინჟინერი. ავტოსარემონტო ქარხნის წარმოების უფროსი. |
რომ იყო კ/რ ტროცკისტულ დივერსიულ-მავნებლური ორგანიზაციის წევრი, რომლის დავალებითაც ეწეოდა ძირგამომთხრელ მავნებლურ საქმიანობას თბილისის ავტო-სარემონტო ქარხანაში, რომელიც მიმართული იყო წარმოების ჩაშლისკენ და წარმოების გეგმის შეუსრულებლობისაკენ. ბრალდებულმა თავი დამნაშავედ არ ცნო. მხილებულ იქნა მოწმეების: დელიბაში ა.ზ, დიდებურიძე ვ.ი, სილახტარიანი ლ.გ და სხვათა ჩვენებებით. საქმე დაბრუნდეს ხელახალი გამოძიებისათვის
მუხლი | 58-7, 58-11 | |
დახვრეტის თარიღი | 25.01.1938 |
წარსულში წვრილი ვაჭარი, პარტიიდან გარიცხეს ა/ს საქმიანობისა და კ/რ ტროცკისტებთან კავშირის გამო. საქართველოს შინსახკომის განსაკუთრებული სამეულის 24/01-1938 გადაწყვეტილებით მიესაჯა სასჯელის უმაღლესი ზომა - დახვრეტა. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა 25/01-1944 2. პნევმონიით. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის ლენინის რაიონის მმაჩი-ს ბიუროში, აქტი № 69, 15/08-1957 წ.

Место проживания Грузинская ССР, ул. Советская № 3/7 и пр. Церетели № 21
Место работы Инженер по холодной обработке металла, начальник производства Авторемнтного завода. По профессии инженер-механик.
Дата ареста 29.09.1937
Докладчик Докладчик: Руссков
в том, что являлся участником контр-революционной троцкистской диверсионно-вредительской организации, по заданию которой проводил подрывную вредительскую работу на Тбилисском Авторемонтном заводе, направленную на подрыв производства и снижение производственного плана. Виновным себя не признал. Изобличается показаниями Делибаш А. З., Дидебуридзе В. И., Силахтаряна Л. Г. и др. Дело возвратить на доследование
Дата расстрела 25.01.1938
Из мелких торговцев. Бывший кандидат ВКП(б), исключен до ареста за антисоветскую и связь с к. р. троцкистами. Постановлением Тройки при НКВД ГССР от 24/01-1938 г. осужден к ВМН - расстрелу.(Докладчик Руссков. Кобулов, Церетели, Талахадзе, Морозов). Родственникам объявлено, что умер 25/01-1944 г. от пневмонии. Смерть зарегисторирована в бюро ЗАГСа Ленинского р-на г. Тбилиси, акт № 69 от 15/08-1957 г.