დაბადების ადგილი სანაგრუცო სოფ.
სამუშაო ადგილი ინჟინერ-მშენებელი. თბილისის ხე ტყის ინსტიტუტის პროფესორი, კათედრის გამგე. მენშევიკების მთავრობის გზათა მიმოსვლის მინისტრის თანაშემწე.
დაპატიმრების თარიღი 03.11.1937
მომხსენებელი მომხსენებელი - ჯვარშეიშვილი
რომ იყო 1. კ/რ დივერსიულ-მავნებლურ და ჯაშუშური ორგანიზაციის ერთ-ერთი აქტიური წევრი, რომელიც ეწეოდა კ/რ საქმიანობებს საქართველოს მრეწველობაში. 2. ეწეოდა აქტიურ მავნებლურ საქმიანობას საქართველოს სახალხო მეურნეობაში.
წარსულში მენშევიკი. საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა სასამართლო კოლეგიის 13.02.1956 წლის განჩინებით # 154, სამეულის 02.12.1937 წლის დადგენილება გაუქმებულია და საქმისწარმოება შეწყვეტილია წაყენებული ბრალდების დაუმტკიცებლობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ მიესაჯა 10 წლით თავისუფლების აღკვეთა შრომა-გასწორების ბანაკში და პატიმრობაში გარდაიცვალა 16.10.1943 წელს.

Грузия Кутаиси Санагруцо с. |
Место работы | До ареста и. д. профессора, заведующий кафедрой тбилисского Лесотехнического института. По специальности инженер-строитель. Бывший помощник министра путей сообщения меньшевистского правительства. |
Дата ареста | 03.11.1937 | |
Докладчик | Докладчик: Джваришейшвили | |
в том, что: 1) Является одним из активных участников контр-революционной диверсионно-вредительской и шпионской организации, проводившей контр-революционную деятельность в области промышленности Грузии. 2) Вел активную вредительскую работу в области народного хозяйства Грузии.
В прошлом меньшевик. Определением № 154 Судебной коллегии по уголовным делам Верховного суда ГССР от 13.02.1956 г. постановление Тройки от 17.01.1938 г. отменить и дело о нем производством прекратить за нелоказанностью предъявленного обвинения. Родственникам объявлено: был осужден на 10 лет ИТЛ, умер в заключении 16.10.1943 г.