დაბადების თარიღი 1901
სამუშაო ადგილი ვეტერინარი, ლენინგრადის ოლქის მიწათმოქმედების მმართველობის ვეტერინარული მმართველობის უფროსი ვეტექიმის მოვალეობათა შემსრულებელი. მიწათმოქმედების სახალხო კომისარიატის ვეტერინარული პუნქტის ყოფილი ექიმი.
დაპატიმრების თარიღი 28.10.1937
მონაწილეობდნენ ქობულოვი, ტალახაძე, წერეთელი, მოროზოვი
რომ 1928 წლიდან ეკუთვნის ვეტერინარ ექიმთა კ/რ მავნებლურ ორგანიზაციას, რომელთა დავალებითაც ახორციელებდა დივერსიულ-მავნებლურ საქმიანობას ვეტერინარული მომსახურეობის სფეროში რომელიც განკუთვნილი იყო კოლმეურნეობებისათვის და სოფლის მეურნეობებისათვის. ავრცელებდა მათ შორის გადამდებ დაავადებას.
საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს 16.03.1958 წლის განჩინებით # 261, სამეულის დადგენილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა ექსუდატიური პლევრიტით 20.02.1945 წელს.

Александр-Исаак Попильский
Место работы И. о. старшего ветеринарного инспектора Ветеринарного управления Ленинградской области Земельного управления. Бывший врач Ветеринарного управления НКЗ ГССР. Ветеринарный врач.
Дата ареста 28.10.1937
Докладчик Амирзадгулян
Участвовали Кобулов, Церетели,Талахадзе ,Морозов
в принадлежности к контр-революционной вредительской организации ветеринарных врачей с 1928 года, по заданию которой проводил диверсионно-вредительскую работу в деле ветеринарного обсуживания скотопоголовья колхозов и совхозов, распространяя среди них заразные заболевания.
Определением № 261 Верховного суда Грузинской ССР от 16.03.1958 г. постановление Тройки отменено и дело прекращено за отсутствием состава преступления. Объявлено - умер 20.02.1945 г. от эксудативного плеврита.