დაბადების თარიღი 1912
სამუშაო ადგილი დაპატიმრების მომენტისათვის - თბილისის ავტოსარემონტო მექანიკური ქარხნის უფროსის მოადგილე. ინჟინერ-მექანიკოსი.
დაპატიმრების თარიღი 22.10.1937
მომხსენებელი მომხსენებელი - რუსკოვი
რომ იყო კ/რ ტროცკისტულ დივერსიულ-მავნებლური ორგანიზაციის აქტიური წევრიი, რომლის დავალებითაც ეწეოდა ძირგამომთხრელ საქმიანობას ავტოსარემონტო ქარხანაში.
მუხლი 58-7, 58-10
პარტიიდან გარიცხეს ა/ს ქმედებებისათვის. ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის სამხედრო ტრიბუნალის 22.06.1956 წლის განჩინებით # 299, სამეულის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა მუცლის ტიფით 20.01.1944 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის ლენინის რ-ნის მმაჩი-ს ბიუროში 22.05.1957 წელს, აქტი # 41.

Дата рождения | 1912 | |
Место работы | К моменту ареста работал заместитель начальника механического цеха тбилисского Авторемонтного завода. Инженер-механик. |
Дата ареста | 22.10.1937 | |
Докладчик | Докладчик: Руссков | |
в том, что являлся активным участником контр-революционной троцкистской диверсионно-вредительской организации, по заданию которой проводил порывную работу на Авторемонтном заводе. Виновным себя признал.
Статья | 58-7, 58-10 | |
Исключен из КП(б) до ареста за антисоветскую деятельность. Определением № 299 Верховного суда Грузинской ССР от 22.06.1956 г. решение Тройки отменено и дело прекращено за отсутсвием состава преступления. Родственникам объявлено - умер 20.01.1944 г. от брюшного тифа. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа Ленинского р-на г. Тбилиси 22.05.1957 г., акт № 41.