დაბადების თარიღი 1906
სამუშაო ადგილი აგრონომ-ზოოტექნიკოსი, სელექციონერი, საქართველოს მეცხოველოების სამეცნიერო კვლევითი ცენტრის მსხილფეხა რქოსანი ცხოველის მეცხვარეობის ლაბორატორიის ხელმძღვანელის მოადგილე.
დაპატიმრების თარიღი 15.10.1937
სხდომის თარიღი 08.02.1938
მონაწილეობდნენ წევრები: მაიორი - წერეთელი, პროკურორი - ტალახაძე, მდივანი - მე-8 განყოფილების უფროსი, კაპიტანი - მოროზოვი, გოგლიძე
რომ 1932 წლიდან იყო მეცხოველეობის სფეროში მომქმედი კ/რ მავნებლური ორგანიზაციის წევრი, რომლის დავალებითაც ეწეოდა მავნებლურ სამუშაოებს, მიმართულს მეცხოველეობის ჯიშიანობის გაუმჯობესობისა და განვითარების წინააღმდეგ.
საქართველოს სსრ-ის უზენაესი სასამართლოს 11.05.1956 წლის განჩინებით # 585, სამეულის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია ბრალდების დაუმტკიცებლობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა ფილტვების ტუბერკულოზით 21.02.1941 წელს.

Место проживания ул. Марра № 7а
Место работы Бывш.Зам. Зав. лабораторией овцеводство крупного рогатого скота НИИЖ (Научно-исследовательского института животноводства) Грузии. Агроном-зоотехник, селекционер.
Дата ареста 15.10.1937
Дата заседания 08.02.1938
Докладчик Амирзадгулян
в том, что с 1932 года состоял членом контр-революционной вредитеьской организации в области животноводства, по заданию которой проводил вредительскую работу по срыву мероприятий по улучшению породносто и развитию животноводства.
Определением № 585 Верховного суда ГССР от 11.05.1956 г. решение Тройки отменить и дело прекратить за недоказанностью обвинения. Объявлено - умер 21.02.1941 г. от туберкулеза легких.