სამუშაო ადგილი | აგრონიმი, ეკონიმისტი, საქართველოს კპ(ბ) გუდაუთის რაიონული კომიტეტის მდივანი. |
რომ იყო კ/რ ტროცკისტული მემარჯვენე `ლაკობასეული` ორგანიზაციის წევრი. აფხაზეთის მიწათმოქმედების სახალხო კომისარიატის სუბტროპიკულ სამმართველოს უფროსად მუშაობის პერიოდში, ორგანიზაციის წევრის, აწ უკვე დახვრეტილი, კ/რ - ჩალმაზის დავალებით ეწეოდა მავნებლურ საქმიანობას სოფლის მეურნეობის დარგში. 1936 წლის ივნისში გადაბირებული იქნა კ/რ ბურჟუაზიულ, ნაციონალისტურ ორგანიზაციაში პარტიის აფხაზეთის საოლქო კომიტეტის ყოფილი მდივნის - ა. აგრბას მიერ და მისი დავალებით ეწეოდა კ/რ საქმიანობას გუდაუთის რ-ნში. დანაშაული აღიარა. მხილებულია მოწმეთა ჩვენებებით.
მუხლი | 58-7, 58-10, 58-11 | |
დახვრეტის თარიღი | 02.01.1938 |
სია #7., საქართველოს კპ(ბ) წევრი 1926-1937 წწ. აფხაზეთის ასსრ-ის უზენაესი სასამართლოს პრეზიდიუმის 25.07.1957 წლის დადგენილებით, საქართველოს სსრ-ის შინსახკომის ყოფილი სამეულის 16.01.1938 წლის გადაწყვეტილება გაუქმებულია და საქმე შეწყვეტილია დანაშაულის შემადგენლობის არარსებობის გამო. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა თირკმელების ანთებით 10.01.1943 წელს. სიკვდილი დარეგისტრირებულია გუდაუთის რ-ნის მმაჩი-ს ბიუროში 17.04.1957 წელს, აქტი # 41.

Место работы Агроном-экономист. В момент ареста секретарь Гудаутского райкома КП(б) Грузии.
в тм, что являлся членом к-р троцкистско "правой" лакобовской организации, по заданию члена этой организации к-р М. Чалмаза (ныне расстрелянного) проводил вредительство в области сельского хозяйства, работая начальником Субтропического управления Наркомзема Абхазии. В июне 1936 г. был завербован бывшим секретарем Абхазского обкома партии к-р а-с Агрба в к-р буржуазно националистическую организацию и по заданию к-р Агрба вел к-р работу по Гудаутскому р-ну. Свидетельскими показаниями изобличается, виновным себя признал.
Статья 58-7, 58-10, 58-11
Дата расстрела 02.01.1938
Список №7. Член КП(б) Грузии с 1926 г. по 1937 год. Постановлением Президиума Верховного суда Абхазской АССР от 25.11.1957 г. решение Тройки отменено и дело прекращено за отутствием состава преступления. Родственникам объявлено, что умер 10.01.1943 г. от воспаления почек. Смерть зарегистрирована в бюро ЗАГСа Гудаутского р-на 17.04.1957 г., акт № 41.