| დაპატიმრების თარიღი | 09.10.1937 | |
რომ იყო საქართველოს ნაციონალურ-ფაშისტური ორგანიზაციის აქტიური წევრი. ეწეოდა მავნებლურ საქმიანობას ხელოვნებისა და კულტურის სფეროში. ასევე ეწეოდა ჯაშუშურ საქმიანობას საფრანგეთის დაზვერვის სასარგებლოდ. თავი ცნო ნაწილობრივ დამნაშავედ. მხილებულ იქნა ბუდუ მდივანის, გასვიანის ლ, მგალობლიშვილის გ, საყვარელიძის, დარახველიძის, ელიავა შ.-ს, ი.მიწიშვილის, დ.წერეთლის, ა.მიქაძის, დ. ლომაძის და ბ. კვიტაშვილის ჩვენებების საფუძველზე.
| მუხლი | 58-6, 58-7, 58-11 | |
| დახვრეტის თარიღი |
სსრკ-ს უზენაესი სასამართლოს სამხედრო კოლეგიის 26/06-1954 წლის 4н-06912/54 დაგენილებით სსრკ სისხლის სამართლის კოდექსის მე-4 და მე-5 მუხლები ჩაითვალოს დასრულებულად. ნათესავებს განუცხადეს, რომ გარდაიცვალა სასჯელის მოხდისას, 17/12-1939 წ. ფილტვების კრუპოზული ანთებით. სიკვდილი დარეგისტრირებულია ქ. თბილისის კალინინის რაიონის მმაჩი-ს ბიუროში (Сообщил УАО КГБ при см. ГССР Вх. 39934-56).

| Дата ареста | 09.10.1937 | |
1) 1Яявлялся активным членом национал.фашистской организации в Грузии. 2) Проводил вредительскую работу в фронте литературы и искусства. 3) Вел шпионско-разведывательную работу в пользу французской разведки. Признался частично. Изоблачается показаниями Мдивани Буду, Л. Гасвиани, Г. Мгалоблашвили, Сакварелидзе, В. Дарахвелидзе, Элиава, И. Мицишвили, Д. Церетели, А. Микадзе, Д. Ломадзе и Б.Квиташвили.
| Статья | 58-6, 58-7, 58-11 | |
из духовного звания. Определением й 4н-06912/54 Военной коллегии Верховного суда СССР от 26/06-1954 г. дело о нем в силу ст. 4 п. 5 УПК РСФСР производством прекращено. Родственникам объявлено, что, отбывая наказание, умер 17/12-1939 г. от крупозного воспаления легких. Смерть зарегистрирована в ЗАГСе им. Калинина г. Тбилиси. (Сообщил УАО КГБ при см. ГССР Вх. 39934-56)